Wrocławski festiwal Jazzowy – Vertigo Summer Jazz Festival

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 16.06.2020, 12:12 | Zmodyfikowano: 16.06.2020, 12:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

Jazz kojarzony jest zazwyczaj z zamkniętą w ścianach sal koncertowych formą muzyki przeznaczoną dla ścisłego grona odbiorców. Ale nie we Wrocławiu, w którym od trzech lat to właśnie koncerty jazzowe stają się pierwszą opcją spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Wrocławianie polubili i na nowo odkryli muzykę jazzową przede wszystkim dzięki letnim festiwalom. Lipcowy „Vertigo Summer Jazz Festival” stał się w ubiegłym roku atrakcyjną formą wakacyjnej rozrywki dla mieszkańców Wrocławia i licznych turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Jazzowe brzmienia powracają do miejskiej przestrzeni poprzez kolejną edycję „Vertigo Summer Jazz Festival 2020”. Vertigo Summer Jazz Festival to 31 świątecznych dni z muzyką jazzową. Pomysł na Festival wziął się z potrzeby promocji muzyki jazzowej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Chcemy trafić do jak największej liczby miejsc, dlatego nie skupiamy się na jednym punkcie, a razem z muzyką „podróżujemy” po Wrocławiu, zarażając wszystkich naszą sympatią i miłością do jazzu. Festival Vertigo to próba przełamania „zamkniętych” form muzyki jazzowej i pokazania jej szerokiej publiczności. To promocja zarówno ciekawych miejsc we Wrocławiu, jak i wspaniałych wrocławskich muzyków.

REKLAMA

To może Cię zainteresować