Halina Ołdakowska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej

Radio RAM, Malwina Gadawa | Utworzono: 02.06.2020, 16:25 | Zmodyfikowano: 02.06.2020, 16:26
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Najlepsza koncepcja zarządzania operą i najlepsze umiejętności-menadżerskie to były według komisji konkursowej niezaprzeczalnie największe atuty Haliny Ołdakowskiej - jedynej kobiety, która przeszła do drugiego etapu. W nim pokonała siedmiu innych kandydatów.

Komisja podkreślała także, że doświadczenie zawodowe  Ołdakowskiej idealnie nadaje się do tej funkcji i będzie pozwalało na rozwój Opery Wrocławskiej. A to doświadczenie to jej obecna praca w Narodowym Forum Muzyki.

Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego tłumaczy, że zwycięską kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić zarząd województwa.

Przypomnijmy, że wolny wakat we wrocławskiej placówce to efekt odwołania z dyrektorskiego stanowiska Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Powodem odwołania dyrektora były kontrole NIK-u i Urzędu Marszałkowskiego, z których wynikało, że szef opery dopuścił się m.in nadużyć finansowych. Z części tych zarzutów Nałęcza oczyściła Regionalna Izba Obrachunkowa. Rozpoczęcie pracy przez nową dyrektor Opery planowane jest od września, czyli z początkiem nowego sezonu artystycznego.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować