Wrocław szykuje zmiany w centrum. Skorzystają piesi i rowerzyści

GN, Malwina Gadawa | Utworzono: 29.05.2020, 06:04 | Zmodyfikowano: 29.05.2020, 06:04
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Stolica Dolnego Śląska szykuje się na zwiększony ruch samochodów po pandemii koronawirusa, dlatego miasto przygotowało rozwiązania, które mają dać więcej przestrzeni w centrum pieszym i rowerzystom. Urząd chce m.in. walczyć z kierowcami, którzy parkując łamią przepisy. Tam, gdzie będzie to możliwe, do uwolnienia chodników urzędnicy zastosują m.in. elementy zieleni. Chodzi tu m.in. o ulicę Ofiar Oświęcimskich, Kuźniczą, Św. Marii Magdaleny, Odrzańską, Szewską czy Więzienną.

Elwira Nowak z magistratu informuje, że z ruchu samochodowego zostanie wyłączony fragment ulicy Ruskiej - od pl. Solnego do ul. Rzeźniczej:

Dyrektora Biura Zrównoważonej Mobilności, Monika Kozłowska-Święconek zdradza Radiu RAM, że urząd przygotowuje się także do wprowadzenia jesienią pilotażowego projektu „Szkolnej Ulicy":

Opozycyjny radny Robert Grzechnik zwraca uwagę, że to kolejne zmiany, które utrudnią życie kierowcom:

Niektórzy mieszkańcy sceptycznie podchodzą do planów miasta:

Miasto obiecuje, że w zamian dla kierowców wyznaczy dodatkowe miejsca postojowe – m.in. na ulicy Św. Marii Magdaleny, Jodłowej czy placu Nankiera. Do końca roku mają pozostać otwarte szlabany na parkingach Parkuj i Jedź. Ma to zachęcić, szczególnie przyjezdnych z aglomeracji, do pozostawienia auta i podróżowania po Wrocławiu komunikacją zbiorową.

Wśród zmian korzystnych dla kierowców jest także wprowadzenie na terenie parkingu Narodowego Forum Muzyki możliwości bezpłatnego parkowania przez pierwszą godzinę.

REKLAMA

To może Cię zainteresować