Matura za dwa tygodnie. Na nowych zasadach

km, Malwina Gadawa | Utworzono: 25.05.2020, 07:15 | Zmodyfikowano: 25.05.2020, 07:16
A|A|A

Fot. archiwum Radia RAM, zdj ilustracyjne

Za dwa tygodnie absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminu maturalnego. Nie będzie jednak on w niczym przypominał dotychczasowej matury. Po pierwsze termin egzaminu przesunięto z powodu koronawirusa, a po drugie w tym roku szkolnym egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej. Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu przypomina, że uczniów będą obowiązywać także dodatkowe zasady:

Odległości pomiędzy ławkami będą musiały wynosić minimum 1,5 metra. Uczniowie będą musieli także zdezynfekować ręce. Piotr Świędrych informuje, że tylko w wyjątkowych sytuacjach egzamin ustny będzie mógł być przeprowadzony:

Uczeń zda egzamin i uzyska świadectwo dojrzałości, jeżeli z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpi do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

Matury rozpoczną się 8 czerwca. Sesja potrwa do 29 czerwca. Termin dodatkowy, dla tych abiturientów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu to 8-14 lipca.

REKLAMA

To może Cię zainteresować