Pasażerowie napadli na kontrolera biletów. MPK oferuje nagrodę za wskazanie sprawców

BT, Malwina Gadawa | Utworzono: 23.05.2020, 07:00 | Zmodyfikowano: 23.05.2020, 07:00
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Wrocławscy policjanci szukają pasażerów, którzy nie chcieli pokazać biletów kontrolerowi i wdali się w awanturę - W czasie kontroli biletów między dwoma pasażerami, a jednym z kontrolerów doszło do szarpaniny. Chwilę później dwaj młodzi mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Żaden z uczestników zajścia nie potrzebował pomocy medycznej - relacjonuje starszy sierżant Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zbulwersowany wydarzeniami w komunikacji miejskiej jest prezes MPK Krzysztof Balawejder - Dwóch młodych ludzi zaatakowało fizycznie i dotkliwie pobiło naszych rewizorów. Przyjmuję to z dużym smutkiem i apeluję do wszystkich mieszkańców, abyśmy wspólnie stawali po stronie kontrolerów biletowych, którzy są strażnikami miejskiej, ale tak naprawdę, każdego z nas budżetowej sakiewki.

A ile tracimy przez jeżdżących "na gapę"? - Każdego roku szacunkowo około 32 miliony złotych budżet miasta traci za nieopłacone przejazdy. To wartość 20 autobusów przegubowych - mówi Balawejder.

W ubiegłym roku do podobnych zdarzeń w pojazdach MPK doszło 119 razy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować