Polskie Powroty: Najlepsi naukowcy wracają na nasze uczelnie

GN, Maciej Sas | Utworzono: 19.05.2020, 05:59 | Zmodyfikowano: 19.05.2020, 06:01
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Skończyli wrocławską uczelnię, zdobyli naukowe szlify na świecie, a teraz wracają do swojej Alma Mater, by tu kontynuować innowacyjne badania – taki jest cel programu Polskie Powroty, realizowanego wspólnie przez uczelnie wyższe i Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Dzięki temu na Politechnikę Wrocławską wróciła niedawno dr hab. inż. Sabina Rosiek-Pawłowska, która 15 ostatnich lat spędziła w prestiżowym, hiszpańskim ośrodku Solar Energy Research Center w Almerii zajmując się badaniami nad odnawialnymi źródłami energii. Swoje badania będzie kontynuowała Katedrze Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii, do której - jak mówi skromnie - jest jedynie dodatkiem:

Z projektu NAWA korzysta też Uniwersytet Wrocławski, który w podobny sposób zachęcił do powrotu swoją absolwentkę, dr Dominikę Lewicką-Szczebak. Pani doktor przez 9 ostatnich lat realizowała skomplikowane programy naukowe związane z geologia na uczelniach niemieckich.

Profesor Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego podkreśla, że to znakomity sposób na realizację przez nasze uczelnie najbardziej wyśrubowanych zamierzeń naukowych:

Posłuchaj materiału:

REKLAMA

To może Cię zainteresować