Recenzje Dagmary Chojnackiej: "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie", „Nowy Dekameron" i „Hollywood"

Dagmara Chojnacka | Utworzono: 12.05.2020, 08:24 | Zmodyfikowano: 12.05.2020, 08:24
A|A|A

Na serial telewizyjny o legendarnej Agnieszce Osieckiej musimy poczekać do jesieni, ale ukazała się właśnie książka będąca zbiorem kilkudziesięciu rozmów z osobami, które z poetką pracowały, były jej bliskie, znały ją osobiście. To nie jest zbiór wesołych anekdot, choć i takie oczywiście znajdziemy. Im więcej informacji i opowieści, tym bardziej - paradoksalnie - bohaterka się nam wymyka. Było chyba tyle Agnieszek, ile jest o Niej wspomnień...

Uwaga: pierwsza w Polsce „pandemiczna" premiera teatralna! Teatr im.H.Modrzejewskiej w Legnicy przez dwa majowe wieczory streamingował „Nowego Dekamerona", spektakl całkowicie przygotowany zdalnie, podczas akcji „zostań w domu". Jak to było możliwe i jaki jest efekt? Nasza recenzentka entuzjastycznie o projekcie:

Realizatorzy: Jacek Głomb (opieka reżyserska), Karol Budrewicz (montaż spektaklu), Małgorzata Bulanda (opieka scenograficzna), Łukasz Matuszyk (opracowanie muzyczne), Robert Urbański (konsultacje dramaturgiczne). Aktorzy: Magda Biegańska, Katarzyna Dworak, Gabriela Fabian, Ewa Galusińska, Joanna Gonschorek, Aleksandra Listwan, Zuza Motorniuk, Małgorzata Patryn, Magda Skiba, Małgorzata Urbańska, Bartosz Bulanda, Rafał Cieluch, Robert Gulaczyk, Bogdan Grzeszczak, Mateusz Krzyk, Paweł Palcat, Paweł Wolak.

SPEKTAKL MOŻNA OBEJRZEĆ TYLKO W CZASIE RZECZYWISTYM.
NAJBLIŻSZE TERMINY EMISJI ONLINE:
20/21 i 30/31 MAJA O 20.00

„Hollywood" na platformie Netflix to dość niezwykły serial: alternatywna historia złotych lat wielkich wytwórni, utrzymana dokładnie w poetyce z epoki, miesza postaci fikcyjne i historyczne, zmienia życiorysy wielkich gwiazd. Efekt - może być irytujący, ale też fascynujący. Na pewno warto potem sprawdzić, kto jest kim! Przede wszystkim, to dobra okazja, by pomyśleć o kondycji dzisiejszego świata.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować