Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na kolejną Rodzinną Niedzielę

WK, mat. prasowe | Utworzono: 08.05.2020, 09:34 | Zmodyfikowano: 08.05.2020, 09:34
A|A|A

fot. mat. prasowe

10 maja o godz. 15:00 Wrocławski Teatr Lalek udostępni Widzom nagranie spektaklu PLAMA w reżyserii Martyny Majewskiej – przedstawienia dla dzieci od 5. roku życia. Spektakl będzie można obejrzeć nieodpłatnie przez 24 godziny na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/live

PLAMA | wiek 5+ | reż. Martyna Majewska

Współczesna baśń opowiadająca o Dobrej i Pięknej Królewnie, którą Zła i Wyniosła Czarownica przemienia w przebrzydłą, czarną plamę (ble!). Pomysłowa Plama, próbując powrócić do swojej prawdziwej postaci, przeobraża się między innymi w czarną limuzynę, stado ptaków, kameleona i... lody owocowe. Oglądając perypetie Plamy, wszystkie gwiazdy Wszechświata układają się w uśmiech i zadziornie mrugają do dzieci.

„Plama” to spektakl oparty na kontrastach. Debiutująca wówczas reżyserka spotkała się w nim z doświadczoną aktorką. Minimalistyczna scenografia zderzyła się z bogactwem efektów multimedialnych. Twórcy korzystali z najnowocześniejszych środków teatru formy, czerpiąc jednocześnie z baśniowych motywów i tradycji bajek zen.

TEKST Martyna Majewska
REŻYSERIA Martyna Majewska
SCENOGRAFIA Anna Haudek
PROJEKCJE Jakub Lech
MUZYKA Dawid Majewski
OBSADA Anna Kramarczyk
Data premiery: 1.06.2014 r.

Nagrania prezentowane w ramach cyklu RODZINNE NIEDZIELE Z WTL-EM mają charakter roboczy i zostały dokonane w celach dokumentacyjnych. Nie były reżyserowane z myślą o prezentacji online, korzystamy z nich np. podczas wznowień albo zastępstw. Niektóre z nich to rejestracje prób generalnych bez udziału widzów. Udostępniamy je wyłącznie ze względu na szczególne okoliczności. Nie zastąpią one wizyty w teatrze, ale mogą być świetną okazją do zajrzenia w teatralne kulisy.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować