Koncerty na osiedlach bez wychodzenia z domu [ZOBACZ]

BT, mat. prasowe | Utworzono: 07.05.2020, 11:39 | Zmodyfikowano: 07.05.2020, 11:44
A|A|A

fot. mat. prasowe

Realizacja profesjonalnie przygotowanych występów artystycznych w przestrzeni miejskiej to nowy projekt Strefy Kultury Wrocław. Mobilna Scena SKW ruszyła w miasto pod koniec kwietnia i dotychczas odwiedziła mieszkańców Popowic, Gaju oraz Grabiszyna. Dokładna lokalizacja sceny zawsze jest niespodzianką, ponieważ organizatorzy chcą uniknąć niepotrzebnych zgromadzeń. Występy można podziwiać z bezpiecznej odległości – widzowie gromadzą się w oknach i na balkonach, a do współpracy Strefa Kultury Wrocław zaprosiła wrocławskich artystów. Na Popowicach z jazzowym koncertem wystąpił Roland Abreu i Taras Backovskyy, na Gaju swingową potańcówkę urządzili instruktorzy tańca ze szkoły Lindy Szau, a duet Zawartko/Piasecki dostarczyli muzycznych emocji mieszkańcom Grabiszyna.
Koncert Magdaleny Zawartko i Grzegorza Piaseckiego to najświeższa realizacja Mobilnej Sceny SKW. Muzycy wystąpili w ramach muzycznej sceny Impartu, która chwilowo nie może gościć artystów przy Mazowieckiej 17. Wokalistka i improwizatorka oraz kontrabasista i gitarzysta basowy tworzą duet, w którym przekraczają barierę swoich instrumentów i tworzą muzykę otwierającą nowe możliwości brzmieniowe i kompozytorskie. Ich wspólny projekt Zawartko/Piasecki „Leć głosie” otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej), artyści mają za sobą występy m.in. na Jazzie nad Odrą oraz w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Kolejne występy organizatorzy będą ujawniać na bieżąco. Program wciąż powiększa się o nowe składy i nazwiska, także ze względu na artystów, którzy sami zgłaszają się do projektu. W najbliższej odsłonie Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław wystąpią Bartosz Niebielecki, Alicja Janosz oraz Piotr Świętoniowski, czyli część zespołu HooDoo Band. Artyści zaskoczą mieszkańców kolejnego osiedla już 8 maja.

REKLAMA

To może Cię zainteresować