Lotnictwo i kosmonautyka - nowy kierunek na Politechnice Wrocławskiej

BT, Maciej Sas | Utworzono: 07.05.2020, 06:57 | Zmodyfikowano: 07.05.2020, 07:13
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

POSŁUCHAJ MATERIAŁU:

Osoby, które dostaną się na te studia będą mogły wybrać jedną z dwóch specjalności: "napędy i płatowce" albo "awionika i sterowanie". Dr inż. Andrzej Tatarek, prodziekan ds. studenckich Wydziału Mechaniczno-Energetycznego mówi, że na Politechnice już od 15 lat szkoleni są inżynierowie lotnictwa, ale dotąd była to specjalność, a nie oddzielny kierunek:

Profesor Jan Dziuban, który jest liderem kilku projektów związanych z lotami w kosmos mówi, że Politechnika ma najlepsze w kraju zaplecze naukowe i techniczne do tego, by stać się polskim centrum przemysłu kosmicznego. Zajęcia na nowym kierunku będą prowadzili specjaliści z trzech wydziałów uczestniczących w programach kosmicznych: Mechanicznego, Mechaniczno-Energetycznego oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki:

Na Politechnice Wrocławskiej działa tez kilka kół naukowych, których członkowie pracują nad programami związanymi z podbojem kosmosu. Zajmują się m.in. łazikami marsjańskimi czy balonami stratosferycznymi. Nabór na lotnictwo i kosmonautykę startuje 15 maja.

REKLAMA

To może Cię zainteresować