Uniwersytet Przyrodniczy rozpoczął rejestrację kandydatów na rok 2020/21

PP, inf. prasowa | Utworzono: 04.05.2020, 18:45 | Zmodyfikowano: 04.05.2020, 18:45
A|A|A

fot. UPWr/Tomasz Lewandowski

Niezmiennie w ostatnich latach najpopularniejszym (7 – 8 kandydatów na jedno miejsce) kierunkiem na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu była weterynaria (prowadząca studia także w języku angielskim), ale na brak popularności nie narzekają też kierunki związane z żywieniem człowieka i biotechnologia.

W ubiegłym roku UPWr znalazł się w gronie 20 polskich uczelni ubiegających się o status uniwersytetu badawczego, co wpływa na sposób kształcenia najzdolniejszych studentów. Będą oni uczestniczyć w realizacji multidyscyplinarnych projektów badawczych. Studenci mogą też liczyć na wsparcie finansowe - na stypendia i zapomogi UPWr przeznacza rocznie ponad 18 mln zł.

Opisy poszczególnych kierunków i szczegóły dotyczące procesu rejestracji kandydaci znajdą na stronie internetowej uczelni www.upwr.edu.pl

Zakończenie rejestracji kandydatów jest powiązane z terminem ogłoszenia wyników matur – kilka dni po nim zostanie zamknięty portal rejestracyjny, ale uczelnia zachęca maturzystów, by – jeśli wiedzą co ich interesuje – już teraz zarejestrowali się na wymarzony kierunek.

REKLAMA

To może Cię zainteresować