Poznaliśmy wstępne wyniki rekrutacji do przedszkoli publicznych

Justyna Kościelna, PP | Utworzono: 23.04.2020, 19:45 | Zmodyfikowano: 23.04.2020, 19:45
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W najbardziej obleganych przedszkolach - albo tam, gdzie były tylko pojedyncze, wolne miejsca - trzeba było mieć nawet ponad 200 punktów, ale były też placówki, które przyjęły wszystkich chętnych i nadal czekają na zgłoszenia. - Działamy od niedawna, jeszcze niewiele osób o nas wie - podkreśla Katarzyna Kowalska-Bębas z przedszkola Mały Podróżnik na Oporowie:

Wśród najbardziej obleganych placówek znalazły się przedszkola przy Starogajowej, Obornickiej oraz na stadionie. Ale były też placówki, do których startowało znacznie mniej kandydatów - w rezultacie w całym mieście wciąż jest 1200 wolnych miejsc.

- Ci którzy dzisiaj dowiedzieli się o zakwalifikowaniu dziecka do wskazanej placówki, nie muszą nic więcej robić - mówi Anna Bytońska z wrocławskiego magistratu:

Urzędnicy obiecują, że od 12 maja rodzice niezakwalifikowanych w pierwszym etapie dzieci będą otrzymywali propozycje placówek, z których będą mogli skorzystać od września. Jeżeli się na to nie zdecydują, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która rozpocznie się 15 czerwca i potrwa dwa dni.

Jak dodaje Anna Bytońska, do końca roku w mieście przybędzie kolejnych 900 miejsc - m.in. w przedszkolach na Grobli, na Mokronoskiej i na Nowych Żernikach. Rekrutacja do tych placówek będzie prowadzona na moment przed ich otwarciem.

REKLAMA

To może Cię zainteresować