Rusza kolejny etap trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór

km, na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 15.04.2020, 21:12 | Zmodyfikowano: 15.04.2020, 21:14
A|A|A

Fot. archiwum Radia RAM

TAT, czyli trasa autobusowo-tramwajowa ma liczyć około 7 kilometrów. Koszt całej inwestycji to prawie 65 milionów złotych. Trasą autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór powinniśmy pojechać w 2023 roku.

W związku z remontem ruszającym w nocy z piątku na sobotę:

  • Zamknięty zostanie fragment pl. Orląt Lwowskich na odcinku od ul. Sokolniczej do ul. Robotniczej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Nabycińską do ul. Robotniczej.
  • Kierowcy jadący od placu Legionów w kierunku placu Jana Pawła II pojadą objazdem przez ulice Sądową i Podwale (patrz mapka objazdu).
  • Na skrzyżowaniu pl. Orląt Lwowskich/Podwale/Piłsudskiego/Tęczowa wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. 

Roboty w tym zakresie na placu Orląt Lwowskich potrwają 4 tygodnie. W tym czasie zostaną przeprowadzone niezbędne prace podziemne, prace przy budowie nowej jezdni i torowiska tramwajowego na TAT.

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór w zakresie przebudowy placu Orląt Lwowskich, od 18 kwietnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 127, 144, 149, 240 i 250.

Linia 122

Autobusy linii 122 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w ulicę plac Orląt Lwowskich, w lewo w ulicę Nabycińską, w lewo w ul. Robotniczą, pl. Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego do pl. Legionów.

W kierunku powrotnym linia 122 będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową i Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Na trasie objazdu autobusy jadące w kierunku Nowego Dworu będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach:
„pl. Legionów” przy ul. Sądowej
„pl. Orląt Lwowskich” przy ul. Podwale (przystanek wspólny z linią 106, 148, 149).

Linia 127

Autobusy linii 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku pl. Legionów zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez ul. Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w plac Orląt Lwowskich, w lewo w ul. Nabycińską, w lewo w ul. Robotniczą, pl. Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego do pl. Legionów.
W kierunku powrotnym linia 127 będzie kursowała bez zmian.

Linia 144

Autobusy linii 144 jadące od strony osiedla Nadodrze w kierunku pl. Legionów zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w plac Orląt Lwowskich, w lewo w ul. Nabycińską, w lewo w ul. Robotniczą, pl. Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego do pl. Legionów.
W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała objazdem od pl. Legionów przez ul. Sądową i Podwale do pl. Orląt Lwowskich. Na trasie objazdu autobusy jadące w kierunku Polanowic będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku:
„pl. Legionów” przy ul. Sądowej
„pl. Orląt Lwowskich” przy ul. Podwale (przystanek wspólny z linią 106, 148, 149).

Linia 149

Autobusy linii 149 jadące z pl. Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez pl. Jana Pawła II, ul. Legnicką i prosto ul. Nabycińską do ul. Robotniczej (przystanek przy ul. Robotniczej za skrzyżowaniem z ul. Nabycińską), a w kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ul. Robotniczej przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów do ul. Świdnickiej.

Linia 240

Kursy nocne linii 240 będą kursowały objazdem od pl. Legionów przez ul. Sądową i Podwale do pl. Orląt Lwowskich. Na trasie objazdu autobusy jadące w kierunku Dworca Nadodrze będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku:
„pl. Legionów” przy ul. Sądowej
„pl. Orląt Lwowskich” przy ul. Podwale (przystanek wspólny z linią 106, 148, 149).

Linia 250

Kursy nocne linii 250 jadące od strony osiedla Nadodrze w kierunku pl. Legionów zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez ul. Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w plac Orląt Lwowskich, w lewo w ul. Nabycińską, w lewo w ul. Robotniczą, pl. Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego do pl. Legionów.


#BudujemyTAT

To nie koniec zmian związanych z budową tramwaju na Nowy Dwór. W związku z planowanymi pracami na ul. Robotniczej w nocy z piątku (17 IV) na sobotę (18 IV) wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Robotniczej od wjazdu na teren Wrocławskiego Parku Biznesu do ulicy Wagonowej. Wykonawca będzie prowadził tam prace związane z przebudową sieci podziemnych oraz budową 160 metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi, którym przejadą tramwaje i autobusy w ramach TAT.  Kierowcy pojadą objazdem od ulicy Strzegomskiej ulicami: nowym łącznikiem ul. Strzegomskiej Otyńskiej (tzw. Nowobabimojską) i Fabryczną do Wagonowej (patrz mapka). Takim samym objazdem pojadą autobusy komunikacji miejskiej (patrz mapka). Prace planowane są na tym odcinku do końca wakacji.

W związku z tym etapem budowy od 18 kwietnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149, 206, 249 i 609.

Autobusy ww. linii jadące od strony centrum miasta w kierunku Nowego Dworu, zostaną skierowane objazdem od ulicy Robotniczej przy pętli tramwajowej „Wrocławski Park Przemysłowy” przez ul. Fabryczną i nowym łącznikiem ulicy Strzegomskiej i Otyńskiej (tzw. Nowobabimojską) do ulicy Strzegomskiej (przystanek „Centrum Zarządzania Kryzysowego”).

Na trasie objazdu w kierunku Nowego Dworu autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych:
- przy ulicy Fabrycznej na wysokości pętli tramwajowej - przystanek będzie posiadał status przystanku „na żądanie”;
- przy ulicy Fabrycznej przed skrzyżowaniem z ulicą Wagonową;
- przy ulicy Fabrycznej w pobliżu Wrocławskiego Parku Biznesu;
- na łączniku ulicy tzw. ul. Nowobabimojskiej pomiędzy Otyńską i Strzegomską.

W kierunku Nowego Dworu autobusy będą kursowały z pominięciem przystanku:
- „Wyższa Szkoła Bankowa” przy ulicy Strzegomskiej.

W kierunku przeciwnym, z Nowego Dworu w kierunku centrum miasta, autobusy ww. linii zostaną skierowane objazdem od ulicy Strzegomskiej (przystanek „Centrum Zarządzania Kryzysowego”) przez nowo wybudowany łącznik do ulicy Otyńskiej – tzw. Nowobabimojską, ulicę Otyńską, Fabryczną do ulicy Robotniczej.

Na trasie objazdu w kierunku centrum miasta autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych:
- przy ulicy Otyńskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Babimojską;
- przy ulicy Fabrycznej w pobliżu Wrocławskiego Parku Biznesu;
- przy ulicy Fabrycznej za skrzyżowaniem z ulicą Wagonową.

W kierunku centrum miasta autobusy będą kursowały z pominięciem przystanku:
- „Wyższa Szkoła Bankowa” przy ulicy Strzegomskiej;
- „Strzegomska 56” przy ulicy Strzegomskiej.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować