Klinika Ginekologii i Położnictwa USK wznowiła przyjęcia pacjentek

PAP,mk | Utworzono: 15.04.2020, 10:37 | Zmodyfikowano: 15.04.2020, 11:37
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Rzecznik Szpitala Monika Kowalska poinformowała, że w Klinice Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Borowskiej we Wrocławiu po tym, jak u jednego z pracowników kliniki - położnej wykryto koronowirusa, wykonano ponad 50 testów pacjentom i ponad 60 pracownikom kliniki.

„Wszystkie są negatywne, dlatego w środę wznowiliśmy przyjęcia. Zadziały nasze wewnętrzne procedury, dzięki którym szybko udało nam się izolować pacjentów i personel kliniki. Dzięki temu, że mamy własne laboratorium, wyniki testów znaliśmy już po 7 godzinach od ich przeprowadzenia” - powiedział prof. Mariusz Zimmer kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Borowskiej.

Jak podano, laboratorium USK od początku oznaczania SARS-CoV-2 wykonało już blisko 5000 badań w tym 679 pacjentom i 536 personelowi szpitala.

Z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem od wtorku przyjęcia wstrzymały: Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinika Ortopedii przy ul. Borowskiej 213, Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii, przy ul. Marii Skłodowskiej- Curie.

Wcześniej już przyjęcia wstrzymano w Centralnej Izbie Przyjęć przy ul. Skłodowskiej-Curie; na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej przy ul. Skłodowskiej-Curie; Oddziale Onkologii Dziennej przy ul. Borowskiej 213.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować