Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na Rodzinne Niedziele z WTL-em

Agnieszka Żulewska, BT | Utworzono: 06.04.2020, 12:40 | Zmodyfikowano: 06.04.2020, 12:42
A|A|A

fot. mat. prasowe

12 KWIETNIA o 15:00 na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/live odbędzie się transmisja online spektaklu KRZYWIRYJEK w reż. Roberta Jarosza.

Wydarzenie na FB.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,
zapraszamy na kolejną RODZINNĄ NIEDZIELĘ z WTL-em. To już druga odsłona cyklu przygotowanego specjalnie na czas kwarantanny.

12 kwietnia o godz. 15:00 udostępnimy nagranie spektaklu KRZYWIRYJEK w reżyserii Roberta Jarosza - przedstawienia dla dzieci od 6. roku życia. Spektakl można obejrzeć nieodpłatnie przez 24 godziny na wspomnianej wyżej stronie.
Nagrania prezentowane w ramach cyklu mają charakter roboczy i zostały dokonane w celach dokumentacyjnych. Nie były reżyserowane z myślą o prezentacji online, korzystamy z nich np. podczas wznowień albo zastępstw. Niektóre z nich to rejestracje prób generalnych bez udziału widzów. Udostępniamy je wyłącznie ze względu na szczególne okoliczności. Nie zastąpią one wizyty w teatrze, ale mogą być dla Was okazją do zajrzenia w teatralne kulisy.

KRZYWIRYJEK | 6+ | reż. Robert Jarosz

Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech... Brzmi znajomo? To nie przypadek – w onirycznej baśni Roberta Jarosza można znaleźć wiele aluzji do otaczającej nas rzeczywistości. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe – one po prostu są.

KRZYWIRYJEK, napisany specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek, to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.

TEKST Robert Jarosz

REŻYSERIA Robert Jarosz

SCENOGRAFIA Jan Polivka

MUZYKA Patryk Lichota

RUCH SCENICZNY Jacek Gębura
OBSADA 
Kamila Chruściel, Marta Kwiek, Edyta Skarżyńska, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko
DATA PREMIERY 27.09.2014

REKLAMA

To może Cię zainteresować