Koronawirus: Szympansy, goryle, gibony i inne małpy człekokształtne również zagrożone

km, Maciej Sas | Utworzono: 04.04.2020, 08:23 | Zmodyfikowano: 04.04.2020, 08:27
A|A|A

Fot. archiwum Radia RAM

We wrocławskim ZOO opiekunowie tych zwierząt stosują się do specjalnych zaleceń związanych zasadami zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego. Jak mówi prezes zoo we Wrocławiu Radosław Ratajszczak natychmiast po ogłoszeniu stadu epidemii zastosowane zostały wytyczne z instrukcji wydanej przez tzw. TAG, czyli grupę doradczą do spraw hodowli małp człekokształtnych w ogrodach zoologicznych Europy:

Te szczególne zasady bezpieczeństwa dotyczą wszystkich małp człekokształtnych we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, a więc 4 szympansów i kilku gibonów.

Prezes zoo Radosław Ratajszczak mówi, że wiele zwierząt tęskni za gośćmi zoo:

Radosław Ratajszczak dodaje, że cały personel zoo został podzielony na mniejsze grupy, które mają się jak najrzadziej stykać ze sobą. Chodzi o to, by uchronić się przed sytuacją, gdy zachoruje duża część załogi i nie będzie miał kto obsługiwać zwierząt, tłumaczy prezes ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak:

Radosław Ratajszczak dodaje, że zwierzaki dziwią się pustkom panującym w zoo - ewidentnie tęsknią za zwiedzającymi. Każdy pracownik zbliżający się do nich jest witany z wielką radością.

REKLAMA

To może Cię zainteresować