Trudna sytuacja w szpitalu przy Grabiszyńskiej [AKTUALIZACJA]

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 27.03.2020, 09:10 | Zmodyfikowano: 27.03.2020, 09:15
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum radioram.pl

20:52

Badania potwierdziły kolejne 4 zakażenia koronawirusem w Szpitalu Plucnym na Grabiszynskiej we Wroclawiu. Zakażony jest 1 lekarz chirurg oraz 3 pacjentów oddziału torakochirurgii (2 pacjentow będzie ewakuowanych do izolatorium zakaźnego w Obornikach Śląskich, 1 pacjent ze wzgledu na stan zdrowia pozostanie objety opieką na miejscu). Łaczna liczba zakażonych osób z personelu medycznego oraz pacjentów szpitala to 33 osoby. Kilkadziesiat osób z personelu na kwarantannie. Na Grabiszyńskiej pod opieka jest obecnie ok. 90 pacjentów. Szpital funkcjonuje poza wyłączonym oddziałem pulmonologicznym oraz OIOMem.

9:10

Trudna sytuacja w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Badania w kierunku wykrycia koronawirusa potwierdziły 3 kolejne przypadki zachorowania. W placówce przy Grabiszyńskiej chorych jest 25 osób - w większości personel medyczny, choć wśród zarażonych są także pacjenci.

Jak mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski, oznacza to kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu placówki:

Szpital czeka jeszcze na kolejne wyniki badań, wymazy zostały pobrane od około 200 osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Przypomnijmy, że we wtorek trzeba było zamknąć oddział pulmonologiczny, a kilkunastu chorych przetransportować do izolatorium w Obornikach Śląskich. Jedne z pacjentów, 66. letni mężczyzna zakażony koronawirusem zmarł, ale zdaniem lekarzy przyczyną była zaawansowana choroba nowotworowa.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować