Teatr Muzyczny Capitol udostępnia w internecie archiwalne spektakle

materiały prasowe Teatru Capitol | Utworzono: 18.03.2020, 18:14 | Zmodyfikowano: 18.03.2020, 18:14
A|A|A

Śmierdź w górach, fot. Łukasz Gawroński/TM Capitol na zdjęciu: M. Dawidziuk, P. Kamiński, J. Szafran, J. Gębura

- To była moja pierwsza „dyrektorska" premiera w Capitolu - wspomina Konrad Imiela. - Wprawiła ona w osłupienie naszych miejskich decydentów, którzy parę miesięcy wcześniej powierzyli mi dyrektorską funkcję.

„Śmierdź w górach" to opowieść o Waldemarze Jasińskim - twórcy kawałów, który świadomie wybrał izolację od świata i zamieszkał w Bieszczadach.

- Tylko taki gest daje mu pełną wolność twórczą, choć jego kawałopisarstwo staje się przez to coraz bardziej hermetyczne. Moim zdaniem dzisiejsze czasy skłaniają do postawienia pytań o to, czy nasza sztuka nie traci na jakości przez potrzebę dużego zasięgu, oglądalności i klikalności. Z drugiej strony: czy tworząc bez baczenia na odbiór naszych dzieł nie odklejamy się zbytnio od rzeczywistości? Czy naszej sztuki nie skazujemy na zatracenie? - zastanawia się Konrad Imiela.

„Śmierdź w górach" miała premierę w 2006 roku. Spektakl otrzymał nagrodę Fajerwerk 2006 telewizyjnego magazynu kulturalnego Łossskot (program prowadzili wówczas Tymon Tymański, Jacek Dehnel i Maciej Chmiel). Rejestracja wideo jest z roku 2008.

Spektakl można oglądać od dziś do wznowienia zwykłej działalności teatru, na oficjalnej stronie Capitolu.
Uwaga! Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.

O kolejnych tytułach teatr będzie informować na bieżąco.

Specjalną ofertę online przygotowały też inne wrocławskie instytucje kultury, czasowo zamknięte w związku z epidemią koronawirusa, m.in. Narodowe Forum Muzyki i Muzeum Narodowe.

REKLAMA

To może Cię zainteresować