Telefon wsparcia - bezpłatna pomoc wrocławskich psychologów

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 16.03.2020, 10:31 | Zmodyfikowano: 16.03.2020, 10:31
A|A|A

zdj. ilustracyjne

Jak mówi dr Anetta Pereświet-Sołtan z poradni i wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej: zamknięci w czterech ścianach, skazani na siebie, możemy doświadczyć wielu napięć, lęków i trudności. Jak poradzić sobie w rodzinie w nowej sytuacji związanej z epidemią?

Na codzień żyjemy szybko i mamy niewiele czasu na budowanie relacji. Dlatego w naszych rodzinach bywa różnie. Często trudno. Zwyczajnie. Teraz doświadczamy tego, co niezwyczajne.

Maluchy, nawet najukochańsze, bez chwili wytchnienia wymagające uwagi obecności. Niezmordowanie ruchliwe i głośne. Nastolatki, zbuntowane, pełne wewnętrznego napięcia, nie radzące sobie z natury rzeczy samym sobą. i sytuacją. Odcięte od rówieśników – sensu ich nastoletniego życia. W tym ósmoklasiści i maturzyści – niepewni najbliższej przyszłości. Będą egzaminy czy ich nie będzie? Co dalej? Potrafię sam zmobilizować się do nauki, przyswoić materiał?

Do tego wszyscy potrzebują dostępu do Internetu. Tata, bo ma home office. Dwójka dzieci, bo przecież każdego ranka będą publikowane nowe zadania szkolne, a komputer jest jeden…

Dzieci nienawykłe do nowych warunków, nie wiedzą jak sobie poradzić z brakiem przestrzeni i z tęsknotą za dawnym rytmem życia. Rodzice, coraz bardziej napięci atmosferą w domu i wyobrażeniami tego, co stanie się za chwilę. Z ich pracą, utrzymaniem, rodziną.

Co zrobić, by przetrwać i pomóc przetrwać tym, co czekają na radę, pomoc i rozwiązanie?

Specjaliści gotowi do pomocy są do naszej dyspozycji codziennie w godz.: 17.00-19.00 - tel. 690 007 818.
Wystarczy wejść na Facebooka, żeby skorzystać z porady:
Era Psyche / Messenger / Telefon wsparcia. Pomocnik rodzinny.
https://www.facebook.com/EraPsyche/Niezbędnik dla rodziców

"Poradnia dla dzieci i młodzieży. Psychoterapia i rozwój" zaprasza również do współtworzenia wspólnej platformy wymiany pomysłów na wartościowe spędzanie czasu z dziećmi. Każdy może do niej dołączyć, by podsyłać swoje rozwiązania i propozycje! O najciekawszych będziemy opowiadać w Radiu RAM.

Grupa otwarta jest także na pomysły dzieci: jak spędzają czas, jak się uczą, jak walczą z nudą. Czekamy na filmiki i zdjęcia przesyłane przez Rodziców. Przesłanie nam takiego materiału jest równoznaczne ze zgodą na jego opublikowanie w grupie na zasadach opracowanych przez Facebook.

Facebook Era Psyche / Grupy / Niezbędnik dla rodziców
https://www.facebook.com/groups/210014466909415/?source_id=714826322043195
Rozmowa z dr Anettą Pereświet-Sołtan - TUTAJ.

REKLAMA

To może Cię zainteresować