Pogarsza się stan jednego z pacjentów hospitalizowanych we Wrocławiu

Radio RAM, PAP, d | Utworzono: 13.03.2020, 08:04 | Zmodyfikowano: 13.03.2020, 09:12
A|A|A

(fot. Radio RAM)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do tej pory przebadano 2889 osób na koronawirusa. 2831 próbek wykazało wynik negatywny, jest 58 potwierdzonych przypadków choroby. Jedna osoba zmarła.

Ujemne na obecność koronawirusa - są wyniki wszystkich pacjentów z Wałbrzycha, od których wczoraj pobrano próbki do badań. Obecnie szpital czeka na wyniki z 13 próbek. Do tej pory w regionie wałbrzyskim nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku koronawirusa. MZ potwierdza 7 nowych przypadków koronawirusa; łącznie w Polsce 58 przypadków, w tym 1 zgon.

Osób chorych i podejrzanych o chorobę, u których trwają testy pobranych próbek, we Wrocławiu w sumie jest 30. W Polsce koronawirusem zarażonych jest 51 osób, jedna zmarła.

O godz. 7 wstrzymany został ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej, od północy wstrzymany będzie na granicy polsko-czeskiej. Jak podaje RCB, spowodowane jest to rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Koleje Dolnośląskie będą prosić pasażerów podróżujących z Niemiec o wypełnianie Karty Pasażera. Cały tabor Kolei dolnośląskich jest dodatkowo sprzątany, dezynfekowany, na każdym przystanku na trasie otwierane są wszystkie drzwi by przewietrzyć pokłady.

REKLAMA

To może Cię zainteresować