Rozpoczął się remont mostów Pomorskich

el, Joanna Jaros | Utworzono: 07.03.2020, 10:37 | Zmodyfikowano: 07.03.2020, 11:47
A|A|A

tak mają wyglądać mosty Pomorskie po remoncie

- Kierowcy muszą jechać objazdem - wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji:

Zniknął także prawoskręt z ulicy Dubois w Drobnera. Inną trasą pojedzie także 7 linii komunikacji miejskiej - dodaje Krzysztof Świercz:

Remont ma potrwać do końca roku.

W związku z przebudową zostały zmienione trasy linii tramwajowych 14, 15 i 24 oraz linii autobusowych K, 132, 142 i nocnej 257. Linia 14 jadąca z Osobowic w kierunku FAT-u kursuje od pl. Staszica objazdem przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ulice: Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Dubois. W kierunku powrotnym z FAT do pętli Osobowice linia jedzie objazdem od pl. Legionów przez ulice: Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja i pl. Jana Pawła II.

Linia 15 jadąca z pętli Poświętne w kierunku Parku Południowego kursuje od pl. Staszica objazdem przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ulice: Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ul. Grodzką z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois. W kierunku powrotnym z Parku Południowego do pętli Poświętne objazdem od ul. Kazimierza Wielkiego przez ul. św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, most Sikorskiego i ul. Dubois do Pomorskiej.

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u kursują objazdem od ulicy Pomorskiej przez ul. Dubois, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II, ulice: Ruską Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów. W kierunku powrotnym linia kursuje objazdem od ulicy Świdnickiej przez pl. Teatralny, ulice: Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulice: Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Zmieniły też trasę autobusy linii K, 132, 142 i kursy nocne linii 257, jadące od strony Karłowic i Różanki zostały skierowane objazdem od ulicy Pomorskiej przez ul. Dubois, most Uniwersytecki i ul. Grodzką do ul. Nowy Świat z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois. Autobusy wyżej wymienionych linii dodatkowo zatrzymują się na przystanku "Dubois" przy ul. Drobnera pomiędzy ul. Dubois a ul. Cybulskiego na wysokości baru "Mewa".

W kierunku przeciwnym, autobusy linii K, 132, 142 i kursy nocne linii 257 zostały skierowane objazdem od ul. Nowy Świat przez ul. Grodzką, most Uniwersytecki i ul. Cybulskiego do ul. Pomorskiej.

Objazdem jadą także kierowcy. - W obu kierunkach będzie się odbywał on ulicą Cybulskiego, mostem Uniwersyteckim i ulicą Grodzką - opowiada Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej. Na Nadodrzu w tym czasie prowadzony jest remont ul. Probusa, ale prace zostały skoordynowane tak, aby utrudnienia w tym rejonie były jak najmniejsze. - Ze względu na przebudowę mostów Pomorskich wyłączono tylko jeden pas ruchu. Kierowcy korzystają z drugiego pasa bez zmian - mówi Andrzej Brzoza.

REKLAMA

To może Cię zainteresować