Tales Part Two - nowym album Meliki

Radio RAM | Utworzono: 03.03.2020, 19:05 | Zmodyfikowano: 03.03.2020, 19:05
A|A|A

fot. mat. prasowe

Łącząc elektroniczne inspiracje z popową stylistyką, projekt tchnął nieco świeżości w kierunku rodzimej sceny. Tales Part One, wydawniczy debiut z 2016 roku, spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno ze strony słuchaczy, jak i dziennikarzy. Dowodem tego jest przyznanie jej przez redakcję Brand New Anthem tytułu Brand New Of 2017 dla najbardziej obiecującej młodej artystki. Melika znalazła się także w gronie Muzycznych Nadziei 2017 w plebiscycie SO!MUSIC. Pokłosiem tych sukcesów były występy m.in. obok zespołu Rebeka czy Bovskiej.

W 2020 roku Melika w trzyosobowym składzie, razem z odpowiedzialnym za elektronikę i produkcję Pawłem Rychertem oraz perkusistą Dawid Pawlukanisem wydaje EP Tales Part Two.

Album opisywany przez autorów jako opowieści między snem a jawą, to pełna wrażeń podróż przez różnorodne stylistyki, które udało się zespołowi zamknąć w ramach piosenkowej formy. Misternie ułożona mozaika dźwięków zarówno elektronicznego, jak i klasycznego instrumentarium, przywodzi na myśl skojarzenia z takimi zespołami jak Goldfrapp i The Knife, a momentami także Woodkid czy Bokka. Tales Part Two nie pozwala na chwilę oddechu, wciągając słuchacza w wir intensywnych wrażeń. Nowym materiałem Melika udowadnia, iż ambitna wizja muzyki pop, bez krzty banału i przerostu formy nad treścią, jest możliwa. Album wrocławskich artystów jest tego najlepszym dowodem.

13 lutego odbyła się premiera teledysku do singla 'Original', który zapowiada zbliżający się album.

 

Melika wystąpi na tegorocznej edycji Spring Break, największego i najważniejszego festiwalu showcase'owego w Polsce.

REKLAMA

To może Cię zainteresować