Liliputy z Olesna i kamienica we Wrocławiu - odc.92 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 28.02.2020, 06:41 | Zmodyfikowano: 28.02.2020, 06:41
A|A|A

fot. https://plus.nto.pl/liliputy-z-olesna-byly-slynne-na-calym-swiecie-jest-o-nich-ksiazka-wideo/ar/1241330

Kamienica przy Sienkiewicza miała być inwestycją dla dwóch rodzin. Najpierw budynek wybudował Heinrich Glauer. To nie była jedyna jego wrocławska inwestycja, zresztą. A dorobił się występując w lilipucim teatrze. Niezwykle w okresie międzywojennym popularnym. Bracia Glauerowie, karły z Olesna, byli niezwykle utalentowani. Ich zespół liczył w najlepszym czasie nawet 30 osób niskiego wzrostu. Jeździli z występami po całym świecie. Grali na instrumentach, tańczyli, występowali. Cieszyli się ogromną popularnością. W czasie wojny zespół został przez nazistowskie władze rozwiązany, a kamienicę w latach 50. sprzedano. I tu pojawia się nasza bohaterka, której rodzice dom kupili. Jak to się stało?

Zapraszam, Joanna Mielewczyk:
fot. www.polska-org.pl


fot. The Richmond Item, Altoona Tribune, Times Signal, The South Bend Tribune, Logansport Pharos Tribune (za www.tvn24.pl)

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...
Kontakt: kamienice@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować