Tycho kolejnym headlinerem WROsoundu!

Radio RAM na podst. materiałów organizatora | Utworzono: 20.02.2020, 22:40 | Zmodyfikowano: 20.02.2020, 22:40
A|A|A

Tycho / fot. materiały prasowe

Drugim headlinerem tegorocznej edycji WROsoundu jest Tycho – elektroniczny projekt Scotta Hansena, który we Wrocławiu zaprezentuje swoją twórczość w wersji live show.

Na scenie zobaczymy pełny skład, z którym Hansen koncertuje w ramach promocji ostatniej płyty „Weather”. Towarzyszyć mu będzie Zac Brown na basie i gitarze, Rory O’Connor na perkusji, Billy Kim Saint na klawiszach, gitarze i basie oraz Saint Sinner, czyli Hannah Cottrell – pierwsza wokalistka w szeregach projektu Tycho. Krążek „Weather”, według samego autora jest zwieńczeniem jego 13-letniej działalności muzycznej. Album był nominowany do nagrody Grammy 2020 w kategorii Najlepszy album Dance/Electronic (tak jak jego poprzednik „Epoch” w roku 2016).


Biały Tunel to energia powstała ze zderzenia trzech muzycznych elektronów: Piotra Szmidta (Ten Typ Mes), Bartosza Tkacza i Bartka Pietrzaka (Szogun). Eklektyzm, którym emanuje ich muzyka, jest efektem wspólnych poszukiwań twórczych rapera, jazzmana i producenta hiphopowego. Artyści zabierają słuchaczy w bezkompromisową podróż przez świat nocnych klubów, filmowych wspomnień z lat dziewięćdziesiątych oraz intymnych opowieści w towarzystwie instrumentów dętych. Podczas koncertu Biały Tunel zaprezentuje świeży materiał oraz utwory z repertuaru Mesa w nowych aranżacjach. Wszystko to w obecności specjalnie wyprodukowanych wizualizacji.Drugi dzień festiwalu zasili Baasch, wokalista, producent, kompozytor i autor tekstów. Znany z hipnotyzującego wokalu, mrocznego brzmienia i chwytliwych melodii. Oba jego albumy studyjne wydane w NEXTPOPie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt. Baasch wystąpi na WROsoundzie z premierą nowego wydawnictwa, które kontynuuje starannie wypracowaną stylistykę poprzednich krążków – inteligentny dialog muzyki tanecznej z dark-popem. Nowe piosenki są rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. Duszną, nocną atmosferę Baasch ujął w odważnych tekstach, po raz pierwszy sięgając po język polski.

Dotychczasowy line-up prezentuje się następująco:

17 lipca
Tycho live show
HVOB live
Coals
Meek, Oh Why?
Biały Tunel
Syny

18 lipca
Thylacine
Baasch
MIN t

19 lipca
Koncert zamknięcia: WOODKID

REKLAMA

To może Cię zainteresować