Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych we Wrocławiu [PODCAST]

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 19.02.2020, 12:01 | Zmodyfikowano: 19.02.2020, 12:01
A|A|A

Odbywające się od 23 lutego do 2 marca 2020 roku Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych przyciągną do Polski kibiców z całego kontynentu. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach: pistolet, karabin oraz ruchoma tarcza. Uczestnicy będą strzelać na dystansie 10 metrów. Zawody podzielone będą na dwie kategorie wiekowe – juniorzy oraz seniorzy. Podczas Mistrzostw możliwe będzie zdobycie aż ośmiu nominacji olimpijskich, które upoważnią do reprezentowania swoich krajów na Igrzyskach, które odbędą się w tym roku w Tokio.

Zawody rozgrywane będą w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Hala Stulecia to jeden z najważniejszych punktów na mapie Wrocławia. Została ona uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, a w 2006 r. wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia, lokalizacja oraz historyczny charakter obiektu sprawiły, że stanie się on centrum wydarzeń podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych.

Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych 2020 to wyjątkowe wydarzenie, któremu dodatkowo towarzyszą obchody stulecia istnienia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Jest to również pierwsza impreza strzelecka tej rangi, która odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

O tym co nas czeka opowiadała w naszym studiu dyrektorka zawodów - Joanna Karasewicz.

 REKLAMA

To może Cię zainteresować