Wrocławianie chcą zielonego miasta, jednak o palmach przy Legnickiej mogą zapomnieć

GN, Malwina Gadawa | Utworzono: 17.02.2020, 07:06 | Zmodyfikowano: 17.02.2020, 08:08
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Kevin Gong/flickr.com (Creative Commons)

Palmy w centrum Wrocławia to marzenie mieszkańców, którzy zgłosili taki projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. I choć dopiero rozpocznie się weryfikacja ponad 400 zgłoszonych pomysłów, to urzędnicy już teraz nie pozostawiają złudzeń.

Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej opowiada, że palm przy ul. Legnickiej raczej nie będzie, ale wiadomo, że miasto w tym rejonie zaplanowało już inne nasadzenia:

Wzdłuż ulic Legnickiej i Lotniczej wiosną pojawi się w sumie ponad 120 nowych drzew. W całym mieście przybędzie ponad 1000 nowych drzew i 46 tysięcy krzewów. Nowe nasadzenia zaplanowano m.in. w ciągu ul. Legnickiej i Lotniczej, na ul. Kościuszki, czy Grabiszyńskiej.

Bartłomiej Świerczewski, dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie, przyznaje, że mieszkańcy chcą bardziej zielonego miasta, co widać po liczbie zgłoszonych projektów do ósmej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiej:

O tym, czy zielone projekty zgłoszone w ramach WBO będą realizowane zdecydują na początku urzędnicy, którzy będą weryfikować pomysły, a następnie sami mieszkańcy w głosowaniu, które rozpocznie się w połowie września.

REKLAMA

To może Cię zainteresować