Kamienice: Znajoma Gombrowicza, mieszkanka przedwojennego Wrocławia - odc. 90 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 14.02.2020, 08:35 | Zmodyfikowano: 14.02.2020, 08:35
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Urodzona w 1937, w przedwojennym Wrocławiu, została w mieście do 1957 roku.
A to dlatego, że mama Zuzanny Fels była pielęgniarką. Pracowała m.in. z profesorem Brossem. Jako specjalistka była potrzebna.

Ale to dopiero początek niedzielnej opowieści. Fotografka i artystka od 1960 roku mieszka w Berlinie. Tu poznała i fotografowała Witolda Gombrowicza. I o tym też będą niedzielne "Kamienice". A kamienica - też się pojawi. Tej przedwojennej nie ma. Nie ma prawie całej zabudowy ulicy Drukarskiej. My jednak w opowieści wrócimy do przedwojennego Wrocławia.

Zapraszamy:ul. Drukarska, zdjęcie z polska-org.jpg

A na tych zdjęciach kamienica, ale berlińska. Pełne zdjęć i wspomnień mieszkanie Zuzanny Fels.


Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...
Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować