Niekomercyjne badania kliniczne tematem nowych studiów we Wrocławiu

GN, Maciej Sas | Utworzono: 10.02.2020, 09:15 | Zmodyfikowano: 10.02.2020, 09:19
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne: fot. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu będzie w nowym roku akademickim oferował nowe, prestiżowe studia związane z prowadzeniem niekomercyjnych badań medycznych. To efekt wygranej w konkursie organizowanym przez rządową Agencję Badań Medycznych. To ważne wydarzenie, bo jak mówi koordynatorka tworzenia Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr Antonina Dziedzic-Danel, Polska ma bardzo dużo do nadrobienia w dziedzinie niekomercyjnych badań klinicznych (czyli inicjowanych i realizowanych bez udziału np. wielkich firm farmaceutycznych):

Celem nowych studiów jest dostarczeni fachowej, kompletnej wiedzy, dzięki której jednostka zajmująca się takimi badaniami, będzie je umiała przeprowadzić zupełnie samodzielnie:

Wszystko ma służyć zapewnieniu leczenia dopasowanego do konkretnych potrzeb pacjentów, również tych cierpiących na choroby rzadkie. Przygotowania takich badań od A do Z będą się mogli uczyć zarówno lekarze i pielęgniarki, jak i prawnicy, księgowi, czy statystycy, bez których takie projekty nie mogą się obejść.

W ramach dwóch planowanych edycji studiów planowane jest przeszkolenie 140 osób w dwóch edycjach. Nauka będzie dla uczestników bezpłatna - koszty koszty pokryje Agencja Badań Medycznych z programu POWER.

O szczegółach w relacji Macieja Sasa:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować