Podręczniki do Gwinei, a SURVIVAL dla Wrocławia [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 28.01.2020, 11:17 | Zmodyfikowano: 28.01.2020, 11:17
A|A|A

Są takie miejsca na ziemi, gdzie dzieci zamiast do szkoły trafiają na ulice, by żebractwem pozyskiwać środki dla rodziny,  a analafbetyzm jest tak powszechny, że książka jest poza zasięgiem.  Takie jest Konakry, stolica Gwinei, która przejęła od Wroclawia tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. Dlaczego  otrzymała ten zaszczytny tytuł? Karolina Bieniek, doktor nauk społecznych, animatorka kultury, trenerka w obszarze edukacji rozwojowej i działań antydyskryminacyjnych, była współinicjatorką akcji Książka dla Gwinei i opowiedziała nam tę historię przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM

We Wrocławiu wraz z bratem, malarzem Michałem Bieńkiem, współtworzy Fundację Art Transparent. W Mieszkaniu Gepperta przy ul. Ofiar Oświęcimskich prowadzi galerię sztuki współczesnej, a raz w roku, od 18 lat, zaprasza w przestrzeń miejską na Przegląd Sztuki SURVIVAL:

„Wasteland” - tytuł tegorocznego Przeglądu – choć sam w sobie znaczący – odnosi się do opublikowanego w 1922 roku zapewne najbardziej znanego utworu Thomasa Stearnsa Eliota. Fundamentalne dzieło modernistycznej poezji, poemat "Ziemia jałowa" (The Waste Land) 26-30.06.2020 - Przepompownia Port Miejski, Kleczkowska 52, Wrocław.

Więcej o działalności fundacji na stronie: http://arttransparent.org/

REKLAMA

To może Cię zainteresować