Większość radnych za likwidacją szkoły przy ul. Lutra

jk, Malwina Gadawa | Utworzono: 23.01.2020, 14:30 | Zmodyfikowano: 23.01.2020, 14:31
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

ZOBACZ KONIECZNIE: Radni ponownie zagłosują za likwidacją szkoły przy ul. Lutra?

Już rok temu rada przegłosowała likwidację szkoły, ale decyzji sprzeciwił się kurator oświaty. Szkołę udało się ocalić, ale tylko teoretycznie, bowiem budynek, w którym uczyli się uczniowie nie należał do miasta, więc dzieci i tak trafiły do innych placówek, przy ul. Parkowej i Kamiennej. Dyrektor departamentu edukacji Jarosław Delewski, przekonując radnych do głosowania "za" mówił, że jest to tylko potwierdzenie stanu faktycznego, a miasto wyda w sumie 16 mln na rozbudowę szkół do których teraz chodzą uczniowie. Ich powierzchnia zwiększy się w sumie o 2 tys. mkw:

Przeciwko likwidacji szkoły głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. - Z 3 tego typu placówek zostały dwie. Nie podoba nam się to, chcemy, by szkolnictwo specjalne było rozwijane, a nie wygaszane - tłumaczy szef klubu Michał Kurczewski:

Rodzice uczniów szkoły specjalnej wystosowali do prezydenta Wrocławia i radnych list otwarty. Podkreślają, że "z całą mocą sprzeciwiają się takim działaniom" i dodają, że dzieci zasługują na to, aby uczyć się w bezpiecznej i nowoczesnej szkole na miarę XXI w.

REKLAMA

To może Cię zainteresować