Wielki rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Beata Makowska, el, MJ | Utworzono: 11.01.2020, 13:02 | Zmodyfikowano: 11.01.2020, 15:02
A|A|A

Fot. Andrzej Owczarek

We Wrocławiu już w sobotę wystartował 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Starym Klasztorze zagrali m.in Shantymani.

Jak w przypadku wszystkich finałowych wydarzeń, wstęp był wolny, przed bramką czekali jednak wolontariusze z puszkami "WOŚP – liczy się każda złotówka!"

W niedzielę wielki finał rozpoczął się biegiem "Policz się z cukrzycą", który wystartował z Rynku. Uczestnicy pokonali kilometrową trasę, ale nie było to łatwe wyzwanie, bo biegli tyłem.

Na Rynku pojawili się różni wystawcy, w tym wiele drużyn sportowych. Tradycyjnie był to raj dla miłośników wszelkiego rodzaju pojazdów. Odwiedzający mieli szansę spotkać koszykarzy Śląska Wrocław, którzy poprowadzili trening dla najmłodszych, ekipę WTS Sparta Wrocław, czy mistrzów Polski w futbolu amerykańskim z Panthers Wrocław.

Jak co roku podczas finału, w ratuszu można  było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Swoje stanowiska przygotowali m.in. Straż Miejska Wrocławia i Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice.

Kulminacja, czyli Światełko do Nieba rozbłysło tradycyjnie o godz. 20.00.

REKLAMA

To może Cię zainteresować