Wrocław przywitał Nowy Rok muzycznie i integracyjnie

el, Beata Makowska | Utworzono: 01.01.2020, 07:16 | Zmodyfikowano: 01.01.2020, 08:26
A|A|A

fot. A. Owczarek

Na wrocławskim Rynku ustawiono scenę o powierzchni 300 metrów kwadratowych, na której w trakcie koncertu wyświetlano m.in. wizualizacje wrocławskich mostów - Rędzińskiego, Grunwaldzkiego i Tumskiego. Wrocławianie bawili się przy muzyce m.in. Kamila Bednarka, Ewy Farnej oraz chóru Sound'n'Grace. Na scenie wystąpili też akrobaci ze spektaklem "Prometeusz" i bębniarze Beats Beasts. 

Muzykom towarzyszyli wyłonieni w castingach artyści z niepełnosprawnościami. Na specjalnych piętrach ustawionych na scenie zaśpiewali oni Wrocław Respect Choir.

Tuż przed północą 200 uczestników sylwestra wykonało w języku migowym przebój tegorocznego Męskiego Grania "Sobie i Wam".

Przed sceną wyznaczono specjalne miejsce dla osób poruszających się na wózkach, a część koncertu sylwestrowego była tłumaczona na język migowy. Tak jak w poprzednich latach przywitanie nowego roku odbyło się bez pokazów pirotechnicznych. O północy zamiast fajerwerków wystrzelono w powietrze kilkaset kilogramów confetti.

Uczestnicy zabawy zapewniali, że nie trzeba fajerwerków, aby sylwestrowa zabawa była udana. A czego sobie życzyliśmy?

Zabawa trwała do 2 w nocy. Zaraz po zakończeniu do pracy ruszyły ekipy sprzątające. Według policji Sylwester przebiegł spokojnie. - Również w innych częściach miasta nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń - powiedział st. sierż. Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować