Nowy peron na Wrocławiu Głównym. Ma być gotowy za kilka tygodni

mat. prasowe PKP, Radio RAM, d | Utworzono: 04.12.2019, 13:15 | Zmodyfikowano: 04.12.2019, 13:15
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Na nowym peronie szóstym wykonawca zamontował zadaszenie nad schodami prowadzącymi z przejścia do holu głównego. Metalowa konstrukcja zostanie oszklona. Wcześniej zostały zbudowane schody i wykonano „przebicie” do tunelu. Ściany nowego odcinka wykładane są ceramicznymi płytkami, podobnymi do zastosowanych w istniejących przejściach. W grudniu wykonawca dokonał odbioru technicznego windy, która znajduje się obok nowych schodów.

Gotowa jest konstrukcja peronu. Jego nawierzchnia i dojścia są wyposażone w ścieżki naprowadzające. Wykonawca rozpoczyna montaż oświetlenia. Dla pasażerów przewidziano informacje głosową oraz wizualną. Będzie czytelne oznakowanie oraz gabloty z rozkładami jazdy. Dostęp do peronu nr 6 będzie też zapewniony bezpośrednio od ul Suchej. Dla podróżnych, korzystających z komunikacji miejskiej i dworca autobusowego, będzie to dogodna trasa. Na peronie po obu stronach wejścia od ulicy Suchej staną dwie kilkunastometrowe wiaty oraz ławki.

Zasadnicze prace przy peronie szóstym zostaną zakończone do końca stycznia. Wówczas podróżni będą mogli korzystać z nowego obiektu. Nowy peron będzie dostosowany do obsługi wszystkich pociągów pasażerskich, ale ze względu na jego usytuowanie, blisko ulicy, będzie dogodny dla obsługi lokalnych pociągów aglomeracyjnych. Kwota przeznaczona na budowę to około 8 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych oraz ze środków własnych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować