Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście ogłosił I Dolnośląski Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży „Unplugged” [PODCAST]

materiały prasowe, jk | Utworzono: 22.11.2019, 12:37 | Zmodyfikowano: 22.11.2019, 12:37
A|A|A

Wiadomo nie od dziś, że muzyka jest wyjątkowo obecną formą sztuki w życiu młodego człowieka. Słuchanie jej stanowi jedną z najbardziej ulubionych form spędzania czasu wolnego. Dużą popularnością w gronie dzieci i młodzieży cieszą się piosenki z lat 80. i 90. XX wieku, brane pod uwagę w wielu muzycznych zestawieniach i listach przebojów.  Naprzeciw tym muzycznym pasjom, potrzebie śpiewania, grania i słuchania wychodzi Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście ogłaszając I Dolnośląski Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży „Unplugged”, którego tematem przewodnim są piosenki ze złotych dekad lat 80. i 90. XX wieku, w języku polskim i angielskim.

„Jeśli śpiewasz i grasz na instrumencie lub masz akompaniatora, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Półplaybacki, podkłady, keyboardy i loopery zostaw w domu - mówi Piotr Matuszewski, wicedyrektor MDK, pomysłodawca i koordynator konkursu, nauczyciel śpiewu. Pracując w domu kultury z dziećmi i z młodzieżą na co dzień, podczas zajęć pozalekcyjnych, staramy się wspierać ich pasje i twórcze poszukiwania. Nowe przedsięwzięcie jest uzupełnieniem codziennej pracy - ma umożliwić realizację artystycznych dążeń, wymianę doświadczeń między uczestnikami konkursu oraz zaspokoić potrzebę sprawdzenia się przed profesjonalnym jury. Konkurs skierowany jest do solistów w wieku od 7 do 18 lat, którzy zmierzą się z proponowanym przez organizatora repertuarem oraz wystąpią bez półplaybacków oraz instrumentów elektronicznych. Zapraszamy serdecznie!”

Zgłoszenie trzeba wysłać na adres e-mail: unpluggedmdk@gmail.com do 10.12.2019 r. Etap finałowy odbędzie się 5.02.2020 r. w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście przy ul. Dubois 5. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zdobywcy I, II, i III miejsca, Grand Prix oraz nagród specjalnych zostaną zaproszeni do wykonania utworów konkursowych w Koncercie Laureatów po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród.
Partnerami konkursu są: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Fundacja Utalentowani.

O konkursie opowiedzieli na naszej antenie Krzysztof Słupianek i Piotr Matuszewski z MDK Śródmieście, pomysłodawcy projektu.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować