Palimpsest w Teatrze Polskim

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 20.11.2019, 10:47 | Zmodyfikowano: 20.11.2019, 10:47
A|A|A

fot. mat. prasowe

„Palimpsest to pergamin, z którego wydrapano pierwszy tekst, by nanieść w jego miejsce inny, który jednak nie całkiem go zakrywa, tak że ten dawny, prześwitując, daje się wciąż odczytać. W znaczeniu przenośnym palimpsestami (a dosłowniej hipertekstami) nazywa Gérard Genette wszystkie utwory wywiedzione – przez przekształcenie lub naśladowanie – z jakiegoś utworu wcześniejszego." źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

...to kolejna, już 4 premiera Wrocławskiego Teatru Tańca inaugurująca trzecią rocznicę działalności. Tym razem w myśl idei naszego teatru - otwierania przestrzeni dla młodych twórców w celu realizowania ich własnych pomysłów oraz promowania młodego pokolenia dajemy możliwość zrealizowania tego spektaklu młodym, fantastycznym twórcom. Spektakl ten będzie wspólną kreacją reżysersko-choreograficzną realizowaną przez tancerzy, aktorów współpracujących z nami.

Sam tytuł jest pretekstem do pracy nad szeroko rozumianym zagadnieniem, ujętym i przetransponowanym w przestrzeń sceniczną. „Palimpsest" to pojęcie procesu nawarstwiania się, przekształcania... i z tym tematem zmierzą się młodzi twórcy. Między innymi:

-palimpsest rozwoju- o zachłanności. Jak szybko przyzwyczajamy się do rzeczy ułatwiających życie i jak bardzo protestujemy gdy się nam je zabiera. Co stoi po drugiej stronie medalu?

- palimpsest miłości - rozpoczynamy relacje romantyczne. Kończymy. Nawiązujemy kolejne znajomości, zapisując każdą następną na poprzednim związku.

- palimpsest wykluczenia

kreacja wspólna- tancerze oraz aktorzy związani z Wrocławskim Teatrem Tańca

opieka artystyczna Bożena Klimczak

Premiera: 23.11 o godzinie 19:00 i 24.11 o godzinie 17:00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu na scenie na Świebodzkim w ramach nurtu OFF.

REKLAMA

To może Cię zainteresować