Raport o Marszu Niepodległości we Wrocławiu

BT, Malwina Gadawa | Utworzono: 04.11.2019, 16:32 | Zmodyfikowano: 04.11.2019, 17:35
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Autorzy doszli do wniosku, że trzon marszu stanowią osoby dojeżdżające z podwrocławskich miejscowości, a kolejną silną grupą uczestników są kibice Śląska Wrocław. Autorzy przekonują jednak, że należy pamiętać iż w marszu biorą udział także przedstawiciele umiarkowanie prawicowych środowisk, którzy nie widzą dla siebie innej alternatywy. Andrzej Stefański z biura Rzecznika Praw Obywatelskich opowiada jaki obraz Wrocławia wyłania nam się z przygotowanego raportu.

Z jednej strony Wrocław na tle innych miast wyróżnia się i pokazuje wiele pionierskich inicjatyw dotyczących edukacji i walki z falą nietolerancji. Według Adama Bodnara można jednak zrobić więcej w niektórych kwestiach.

Wśród rekomendacji, które uwzględniono w raporcie autorzy zwracają uwagę, że miasto powinno wypracować skuteczny sposób komunikowania się i współpracy z nieformalnymi grupami i organizacjami patriotyczno-narodowymi.

Autorzy raportu rekomendują także zmianę przepisów Kodeksu karnego pod kątem penalizacji członkostwa w organizacjach promujących lub podżegających do nienawiści rasowej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować