Za 5 mln zł miasto chce przejąć Śląsk Wrocław. Będzie awantura na sesji?

MaM, at, jk | Utworzono: 16.10.2019, 16:41 | Zmodyfikowano: 16.10.2019, 16:41
A|A|A

fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław

To już oficjalna informacja - gmina Wrocław do 25 października ma odkupić udziały piłkarskiego Śląska od konsorcjum, które posiada ponad 40 procent udziałów. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, kwota za którą miasto nabędzie mniejszościowy pakiet to 5 ml. złotych. Po tej transakcji gmina będzie posiadała ponad 99 procent udziałów.

Czy teraz miasto - jako jedyny właściciel klubu - będzie szukało kupca na piłkarski Śląsk? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo za to, że magistrat dysponuje nową wyceną piłkarskiej spółki, której wartość szacuje się dziś na 12 mln złotych. Aby miasto mogło odkupić udziały od musi mieć zgodę radnych. Sesja jest jutro.

W 2016 roku wybuchł konflikt pomiędzy konsorcjum, a miastem. Wtedy to gmina fortelem przejęła część akcji stając się głównym udziałowcem. Biznesmeni zarzucali urzędnikom wrogie przejęcie. Po 3 latach udało się jednak dogadać obu stronom.

Dwa lata temu miasto próbowało sprzedać swój większościowy pakiet udziałów wrocławskiemu biznesmenowi z branży biopaliw. Choć było blisko, do transakcji ostatecznie nie doszło. Wtedy cena wynosiła 3 mln złotych, ale przedsiębiorca miał odkupić też 13 mln długów i w trzy lata zainwestować w piłkarzy 45 mln złotych. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować