Dni Dewelopera 2019

Radio RAM | Utworzono: 16.10.2019, 14:09 | Zmodyfikowano: 16.10.2019, 14:09
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

Tegoroczna konferencja zgromadzi najważniejszych przedstawicieli branży deweloperskiej, a także światowej sławy ekspertów. W Narodowym Forum Muzyki pojawiło się także nasze mobilne studio, w którym gościliśmy rozmaitych rozmówców biorących udział w branżowym spotkaniu.

Na początku Mirosław Półtorak, prezes Dom Developer, przedstawił ideę Dni Dewelopera i opowiedział o potrzebach rynku mieszkaniowego, nad którym zastanawiali się zebrani goście. Natalia Sawicka z Angel Poland Group przedstawiła zasady tzw. budownictwa 4.0 i skupiła się na temacie projektowania osiedli, które z założenia mają się nie starzeć.

Edward Laufer, prezes Vantage Developement, w tym roku był jednym z prelegentów panelu mówiącego o faktach i mitach finansowania rynku deweloperskiego. W naszym studiu odniósł się także do sprawy wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i zastanawiał się nad tym jak wpłynie on na rynek deweloperski.

Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, przedstawił "EcoAvengersów", czyli specjalną grupę ekologów, którzy stworzyli przewodnik dla deweloperów mówiący o tym jak projektować ekologiczne osiedla. Na sam koniec naszej relacji Piotr Baran, w-ce dyrektor PZFD, opowiedział o współpracy deweloperów z organizacjami miejskimi oraz przedstawił ideę "miasta szczęśliwego".

REKLAMA

To może Cię zainteresować