Zakończenie sezonu wyścigowego na Partynicach

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 16.10.2019, 10:52 | Zmodyfikowano: 16.10.2019, 10:52

Ostatnia wyścigowa niedziela będzie dniem rozstrzygnięć w płotowej rywalizacji trzylatków w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego i przeszkodowej czterolatków w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Starsze folbluty otworzą mityng w gonitwie z płotami, a zakończą w przeszkodowej Nagrodzie Zamknięcia Sezonu.

O niedzielnym finale i całym sezonie opowiadał w Radiu RAM Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

Piątka uczestników finałowej rywalizacji czterolatków spotykała się już ze sobą w trakcie sezonu. W pierwszej konfrontacji wygrał Nebo przed Cosmic Magic, w dwóch następnych kolejność była odwrotna. Klacz z Czech wygrała jeszcze później gonitwę dla 4-latków w Pardubicach, ale została zdyskwalifikowane za pomylenie trasy przez jeźdźca, tydzień temu była tam druga. Silver Night po stracie jeźdźca w pierwszym podejściu, w kolejnym był trzecia. Tanatos w dwóch wyścigach zajmował czwarte miejsce, w obu przypadkach przed Speederem. Nowy w tym towarzystwie Turion łatwo wygrał na początku października gonitwę z przeszkodami w Brnie, Moon z przeszkodami zapozna się po raz pierwszy.

Trzylatki spotkały się w tym sezonie dwukrotnie w gonitwach z płotami. W finale zabraknie obu zwycięskich koni, ale są te, które zajęły drugie miejsce – Mike Of Jape i Old Navy. Są również Say Szumawa i Una Emocion, które w drugiej konfrontacji zajęły miejsca trzecie i czwarte. Wallenrod próbował sił w gonitwach z płotami w Merano, gdzie pierwszej próby nie ukończył, w drugiej zajął szóste miejsce w 7-konnej stawce. Ciekawie zapowiada się start dwóch płotowych debiutantów –  Amazing Gangster wygrał w Czechach dwie gonitwy płaskie i był dziewiąty w Derby, partynicki One Way Ticket po wygraniu na inaugurację sezonu gonitwy we Wrocławiu, ścigał się na Służewcu, zajmując m.in. trzecie miejsce w dystansowej Nagrodzie Łeb w Łeb. Doświadczenia w gonitwach z płotami nie ma również As De Treffles.

Linovsky wygrał w tym sezonie dobrze płatną gonitwę z płotami w Merano i do rywalizacji w płotowym wyścigu otwierającym mityng przystąpi z wagą o sześć kilogramów wyższą niż pozostali uczestnicy. Takich różnic nie ma w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, gdzie zwycięzca z Bad Harzburga Mimir spotka się m.in. z trzecim w Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Portu Lotniczego Wrocław Nickiem. Ciekawe, jak z przeszkodami poradzi sobie drugi z Wielkiej Partynickiej (płoty) Newman.

12:30 Pokaz woltyżerki sportowej
12:45 Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia
13:15 Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. Dystans 3600 m
13:45 Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy. Gonitwa pod patronatem LOTTO. Dystans 1600 m
14:15 Nagroda Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. Dystans 3000 m
14:45 Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy. Dystans 1907 m
15:15 Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans 4000 m
15:45 Nagroda Portu Lotniczego Wrocław. Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. Dystans 2400 m
16:15 Nagroda Zamknięcia Sezonu. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni, które w 2019 r. nie wygrały w gonitwach z przeszkodami sumy 30 000 zł. Dystans 4200 m