Mała wielka scena dla dzieci

Krzysztof Majewski | Utworzono: 26.09.2019, 11:34 | Zmodyfikowano: 26.09.2019, 11:34
A|A|A

Sezon rozpocznie najnowsza premiera „Królestwo Plastiku”. Tytułową krainą rządzi król Plastik wraz ze swoją żoną królową Folią. Marzą o władzy absolutnej, chcą zalać plastikiem cały świat. Tymczasem na obrzeżach królestwa Freak walczy z plastikowymi śmieciami – jest ich za dużo i ciągle pojawiają się nowe. Jedynym ratunkiem jest recycling, ale król Plastik nie chce o tym słyszeć. Czy Freakowi uda się ochronić królestwo przed nadmiarem plastiku? W jaki sposób można przerobić plastikowe śmieci? I jak my, widzowie, możemy zadbać o naszą planetę? Dowiemy się 22, 24 i 27 października.

W RAMie gościliśmy Lucynę Wróbel - aktorkę, która gra we wszystkich pięciu spektaklach Małej Sceny:

Z kolei 19, 21 i 24 listopada Mała Scena na Bielanach zaprasza na „Dzień spełnionych marzeń”, opowieść o Krzysiu, chłopcu, który jest ze wszystkiego niezadowolony. Drażni go, że rodzice ciągle mówią mu, co powinien robić, ile może zjeść słodyczy i kiedy jest czas na zabawę. Pewnego dnia wypowiada magiczne zaklęcie... i nagle może robić i mówić, co chce, a wszystkie jego życzenia spełniają się natychmiast. Wydawałoby się, że to wymarzona sytuacja, jednak Krzyś tylko przez chwilę jest szczęśliwy, bo okazuje się, że nowa sytuacja wprowadza nieznośny chaos w jego życie. Krzyś za wszelką cenę próbuje więc powrócić do poprzedniego stanu rzeczy, ale nie jest to jednak proste... Na grudzień zaplanowana została „Pastorałka o Dzwoneczku”. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to bardzo intensywny czas dla Mikołaja, który nie ma chwili do stracenia. Tymczasem jego zaufany pomocnik - Złoty Dzwoneczek - wypada z sań i gubi się w lesie. Magiczny i świąteczny dźwięk Dzwoneczka sprawia, że w lesie zaczynają się dziać przedziwne rzeczy. Bajka, którą będzie można zobaczyć 3, 4, 5, 6 i 7 grudnia opowiada o tym, co w Święta najważniejsze, o dobroci i miłości, ale też o walce dobra ze złem. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu, pomagając Dzwoneczkowi w tarapatach, przepędzając leśnego Zbója oraz tańczą i śpiewają wraz z bohaterami.

Spektakle prezentowane w ramach Małej Sceny na Bielanach zostały włączone przez Gminę Wrocław do programu „Szkoła w mieście”.


fot. scenaatm.pl

REKLAMA
Dźwięki

To może Cię zainteresować