Ekolodzy manifestowali przed Urzędem Wojewódzkim

PP/materiały prasowe | Utworzono: 24.09.2019, 17:10 | Zmodyfikowano: 24.09.2019, 17:10
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Demonstracja XR wpisała się w harmonogram tygodnia aktywizmu klimatycznego, rozpoczętego 20 września „Protestem Tysięcy Miast” Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Na całym świecie odbywają się protesty, wzywające rządy do podjęcia działań mających realnie przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. To jeden z głównych celów Extinction Rebellion, ruchu obecnego już w 55 krajach na świecie; stosując między innymi pokojowe obywatelskie nieposłuszeństwo. XR wpływa na rządy i władze lokalne, domagając się od nich uznania naukowego konsensusu dotyczącego zmian klimatycznych oraz działania ponad podziałami.

Od początku wrocławskiej aktywności ruchu, XR udało się już nawiązać dialog z Prezydentem miasta Jackiem Sutrykiem i pracownikami Urzędu Miejskiego. Wskutek tych rozmów, Wrocław, jako pierwsze miasto w kraju, wprowadzi niedługo oficjalny Extinction Rebellion.

Oprócz przemówień skierowanych do pracowników Urzędu Wojewódzkiego, przed budynkiem pojawił się Punkt Informacji Klimatycznej, w którym przechodnie będą mogli dowiedzieć się szczegółów o powodach manifestacji i katastrofie klimatycznej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować