W Dniu Bez Samochodu nadawaliśmy z pełnego ludzi placu Kościuszki

Radio RAM | Utworzono: 19.09.2019, 10:15 | Zmodyfikowano: 19.09.2019, 10:15
A|A|A

Trwający między 16 a 22 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to coroczna kampania na rzecz zachęcenia mieszkańców do wyboru ekologicznych środków transportu oraz promująca ideę zrównoważonego rozwoju miasta, zainicjowana przez Komisję Europejską. Jednym z najbardziej rozpoznawalnym wydarzeń całej akcji jest DZIEŃ BEZ SAMOCHODU przypadający na niedzielę 22 września.

Niedzielny program nadawalismy z naszego specjalnego studia, przy SiC! BWA Wrocław czyli w południowo-zachodniej części placu Kościuszki. Między 12:00 a 16:00 spotkaliśmy się z Janiną Myronovą,, artystką, której wystawa "Porysowane" trwa właśnie w SiCu, Tomkiem Stefanickim z Biura Zrównoważonej Mobilności, Jackiem Waskiem z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Kubą Żarym i Lechem Molińskim z Wrocławkiej Fundacji Filmowej czyli organizatora ETZT oraz Robertem Gackiem i Jakubem Nowotarskim ze stowarzyszenia Akcja Miasto. Gospodarzem programu był Maciek Przestalski.

Hasło tegorocznego ETZT na całym kontynencie to „Chodź z nami!” - we Wrocławiu podkreślane są jego dwa aspekty. Jednym jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu miejskim, drugim zaś uczestnictwo w życiu miasta osób z niepełnosprawnościami, które ciągle muszą mierzyć się z różnego rodzaju barierami.

REKLAMA

To może Cię zainteresować