Wieczór swingowy i pokazy konne gwiazd festiwalu [PODCAST]

Radio RAM, GN | Utworzono: 13.09.2019, 10:52 | Zmodyfikowano: 13.09.2019, 10:55
A|A|A

fot. mat. prasowe

14 września (sobota) godz. 19:00 – 23:00, wstęp wolny
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
www.torpartynice.pl
fb/WyścigiKonneWrocław

19:00 impreza swingowa - Karpeta Jazz Brothers
20:00 pokazy: Paweł Jachymek, Bogusław Linda, Rafał Dolata, Bogdan Czarnik, Blanka Satora,
21:00 gwiazda programu - pokaz konny Gari Zoher
21:30 ciąg dalszy imprezy swingowej z Karpeta Jazz Brothers

Gwiazda Festiwalu: GARI ZOHER – w występie z pięcioma luzytańskimi ogierami. Francuska gwiazda Europejskiego Festiwalu Konnego Gari Zoher to jeden z najlepszych na świecie trenerów koni. W sobotni wieczór na partynickim czworoboku zaprezentuje się w fascynującym pokazie konnym z wykorzystaniem efektownej gry świateł i dźwięku.Blanka Satora – pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy z towarzyszeniem teatru Enigma oraz elementami fire show

Blanka Satora zaprezentuje królewskiego ogiera andaluzyjskiego w pokazie elementów Hiszpańskiej Szkoły Jazdy takich jak: hiszpański stęp, pasaż czy lewadę.

Blanka jest aktywną studentką Fundacion Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre ( Królewska Wyższa Szkoła Jazdy w Jerez de la Frontera) gdzie pobierała nauki od najlepszych profesorów na świecie, w tym również medalistów olimpijskich. W trakcie swojego dwuletniego pobytu w Hiszpanii występowała w spektaklu "Cordoba Ecuestre" ramię w ramię z profesorami z Królewskiej Szkoły Jazdy. Blanka, która na co dzień mieszka i trenuje w Andaluzji, w swoich misternie przygotowanych pokazach łączy precyzję wykonania najtrudniejszych elementów wyższej szkoły z iście hiszpańską pasją i temperamentem.

Jeździectwo traktuje nie tylko jako sport, ale przede wszystkim prawdziwą sztukę. Od lat zakochana w barokowych andaluzach, które w zamian oddają jej całe swoje serce, z niegasnącą pasją tworzy swój własny, unikalny styl jazdy i pracy z końmi. Kreuje fenomenalne pokazy, oczarowując widzów na najważniejszych jeździeckich eventach, pięciogwiazdkowych imprezach i zawodach najwyższej rangi wirtuozerskimi spektaklami.

Bogusław Linda, Bogdan Czarnik, Rafał Dolata w pokazie pokaz western

Bogusław Linda, aktor, reżyser i koniarz prawdziwy. Przygodę z jeździectwem zaczynał pod okiem Włodzimierza Gronowskiego w warszawskim klubie „Wiarus”. Potem trenował w sekcji sportowej Legii Warszawa. Na koniach rasy quarter horse włóczył się po Californi i Meksyku. Na argentyńskiej pampie i w Andach dosiadał tamtejszych criollo. Te doświadczenia spowodowały, że przestawił się na jazdę w stylu western. Jest właścicielem guarter horse’ a. Miał dwa folbluty w treningu na wrocławskim torze wyścigowym.

Wiosną można go spotkać w Beskidzie Niskim, gdzie prowadzi zajęcia z jeździectwa dla studentów aktorstwa i przemierza na swoim koniu górskie szlaki.Bogdan Czarnik to jedna z osób, które z reiningiem są związane od samego początku jego istnienia w Polsce. Od lat jest obecny na arenach nie tylko krajowych, ale także zagranicznych zawodów. Medalista Mistrzostw Europy, medalista Mistrzostw Europy Środkowej, wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Finalista europejskiego futurity.  Wielokrotnie brał udział w najbardziej prestiżowych zawodach reiningowych na świecie- NRHA Futurity w Oklahomie - kwalifikując się do ścisłego finału. Reprezentant Polski na World Reining Masters w Kentucky i Jeździeckich Mistrzostwach Świata (WEG).

Rafał Dolata to trener i manager rzeszowskiego Ośrodka Janiowe Wzgórze. Ma pod swoją opieką wielu utytułowanych juniorów, a na swoim koncie osiągnięcia takie jak: wielokrotne zdobycie tytułu Mistrza Polski w Reiningu, udział w finale najważniejszych zawodów reiningowych na świecie- NRHA Futurity w Oklahomie, wielokrotne zdobycie Pucharu Polski. Rafał jest również medalistom Mistrzostw Europy. Reprezentował Polskę na Jeździeckich Mistrzostwach Świata. Paweł Jachymek – pokaz pt. „Przełamywanie barier”

Na co dzień zajmuję się układaniem pod siodło i treningiem koni młodych oraz problematycznych. Moja przygoda z jeździectwem zaczęła się już w wieku dziecięcym. Od początku byłem ukierunkowany na sport, trenowałem skoki przez przeszkody na koniach hodowli mojego taty. W międzyczasie zacząłem poszukiwać innych dróg rozwoju, zacząłem ,,grzebać” w końskiej psychice. Dziś, 15-letni już Wicher, pokazuje wszystko, co wypracowaliśmy przez lata. Zadziwia inteligencją, odwagą, i zaufaniem do człowieka. Serdecznie zapraszam na nasz pokaz pod tytułem ,,Przełamywanie barier” i życzę dobrej zabawy.

O nadchodzących atrakcjach opowiedział w naszym studiu dyrektor Toru Wyścigów Konnych Partynice, Jerzy Sawka.

REKLAMA

To może Cię zainteresować