Jedna nowa szkoła może nie wystarczyć mieszkańcom Wojszyc i Jagodna

GN, Marcin Obłoza | Utworzono: 26.08.2019, 08:00 | Zmodyfikowano: 26.08.2019, 08:02
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Wall Boat/flickr.com (Creative Commons)

Wrocławski magistrat ogłosił niedawno budowę szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Asfaltowej. Działka leży na terenie Wojszyc, ale sąsiaduje z Jagodnem. Będą chodziły do niej dzieci z obu osiedli. Mieszkańcy okolicy cieszą się z planowanej inwestycji, ale sugerują, że jeden zespół szkolno-przedszkolny może w przyszłości nie wystarczyć. Grzegorz Ferenc z Wojszyc obliczył na podstawie czerwcowych danych meldunkowych, że gdy szkoła zostanie za cztery lata oddana do użytku, może nie pomieścić wszystkich okolicznych dzieci:

Podobnego zdania jest Małgorzata Konieczna, przewodnicząca Rady Osiedla Jagodno:

Statystyki nie obejmują powstających i planowanych inwestycji – Jagodno dynamicznie się rozrasta. Bazując na informacjach od deweloperów mieszkańcy wyliczyli, że w ciągu najbliższych kilku lat w okolicy powstanie około czterech tysięcy nowych mieszkań.

Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji, podkreśla, że wielkość szkoły przy Asfaltowej będzie optymalna:

Magistrat odpowiada, że w pobliżu są jeszcze dwie placówki - szkoła podstawowa przy ul. Przystankowej na Wojszycach i zespół szkolno-przedszkolny przy Kłodzkiej na Gaju. Do 2021 roku powstanie również nowe przedszkole przy ul. Radkowskiej:

Delewski dodaje, że miasto planuje utworzenie kolejnego zespołu szkolno-przedszkolnego – przy ul. Zwycięskiej. Według planów pomieści kolejne 1200 dzieci.

 

REKLAMA