Organizacje odciążają wrocławskie schronisko

GN, Beata Makowska | Utworzono: 19.08.2019, 08:06 | Zmodyfikowano: 19.08.2019, 08:20
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

180 psów i tyle samo kotów przebywa obecnie we wrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jak zapewnia Aleksandra Cukier, rzeczniczka placówki - to bardzo dobry wynik. We Wrocławiu działa też więcej organizacji pomagających bezdomnym czworonogom:

Tymczasem w wakacje pełne ręce roboty ma wrocławska Ekostraż. Organizacja nie tylko pomaga dzikim zwierzętom, takim jak jeże, lisy, sarny czy ptaki, ale także ratuje porzucone psy i koty. - W wakacje jest ich zawsze sporo - mówi Barbara Włodarczyk, rzeczniczka Ekostraży:

Organizacje i stowarzyszenia we Wrocławiu organizują dla bezdomnych zwierząt domy tymczasowe i szukają chętnych do przygarnięcia czworonoga. To sprawia, że oddaje się odciążyć schroniska. - Bywało, że mieliśmy ponad 350 psów - mówi Aleksandra Cukier:

Ekostraż jednak miała pełne ręce roboty. - W pewnym momencie sytuacja była na tyle poważna, że zastanawiano się nad wstrzymaniem przyjmowania porzuconych psów - mówi Barbara Włodarczyk:

Siedziba wrocławskiej Ekostraży mieści się przy ul. Miłoszyckiej 67. Wrocławskie schronisko działa przy ulicy Ślazowej 2.

REKLAMA

To może Cię zainteresować