Sporo utrudnień w ruchu drogowym. Rozbiórka estakady na pl. Społecznym

Joanna Jaros, mk | Utworzono: 15.08.2019, 07:00 | Zmodyfikowano: 15.08.2019, 07:00
A|A|A

fot. Radosław Bugajski

 

 

Od dzisiaj, przez kolejne 4 dni, wrocławskich kierowców jadących przez plac Społeczny czekają objazdy. Z powodu wyburzania estakady zamknięty zostanie dopiero co utworzony tam lewoskręt, wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji:

Tramwaje linii 4 i 33 pojadą przez Most pokoju i Szczytnicką. Autobusy w kierunku centrum pojadą objazdem od mostu Grunwaldzkiego, przez parking przed Urzędem Wojewódzkim do przystanku „Poczta Główna”. Utrudnienia potrwają do 4:00 rano w poniedziałek.

 


Od soboty wrocławskich kierowców czekają utrudnienia na ulicy Długiej. Wszystko to związane jest z budową tramwaju na Popowice. Zamknięty zostanie wiadukt, wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji:

Objazdem pojadą także wszystkie kursujące tam linie autobusowe - C i 128 przez ulice Ścinawską i Gnieźnieńską. Pozostałe 5 linii jadących w kierunku Popowic zmieni trasę od przystanku Litomska. Utrudnienia na Długiej potrwają tydzień.


Kolejne utrudnienia dla wrocławskich kierowców.

- Od godziny 21:00 w sobotę jezdnia przy ulicy Grunwaldzkiej będzie zamknięta - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania MiastaRuch zostanie przywrócony w niedzielę po godzinie 22:00.


Od czwartku do niedzieli na ulicy Drobnera przy Skrzyżowaniu z Łokietka, zamknięty będzie lewy pas. Miasto buduje przyłącze kanalizacji deszczowej. Dzień później wyłączone zostaną dwa z trzech pasów na ulicy Krasińskiego, tuż przed skrętem w Traugutta. Zajmie je deweloper budujący hotel na działce dawnego ZREMB- u. Ruch na trzech pasach zostanie przywrócony w poniedziałek o godzinie 5:00 rano.

REKLAMA

To może Cię zainteresować