Szybcy i zdalni - w sobotę we Wrocławiu [PODCAST]

Radio RAM, mat.prasowe | Utworzono: 13.08.2019, 11:37 | Zmodyfikowano: 13.08.2019, 11:37
A|A|A

W sobotnie popołudnie garaże podwórka Impartu zamienią się w prawdziwe warsztaty samochodowe. 17 sierpnia uczestnicy zajęć przygotują autorskie karoserie i nauczą się prowadzić zdalnie sterowane samochodziki. O "Szybkich i zdalnych" opowiadał Gość w RAM-ie, Maciek Tymorek ze Strefy Kultury Wrocław. 

Więcej o programie Sąsiadujemy z artystami w materiałach prasowych organizatora:

Sąsiadujemy z artystami – rodzinne warsztaty na długi weekend w mieście

Stuningowane bryki, zawrotna prędkość, napęd na cztery koła i moc sąsiedzkiej energii – zespół programu Sąsiadujemy wraz z artystami: Ulą Lucińską i Michałem Knychausem, zapraszają na „Szybkich i zdalnych”, czyli rodzinne warsztaty na Trójkącie! 17 sierpnia na podwórku Impartu uczestnicy zajęć przygotują autorskie karoserie i nauczą się prowadzić zdalnie sterowane samochodziki. Wstęp wolny!

W sobotnie popołudnie (17.08, g. 15:00-19:00) garaże podwórka Impartu na ul. Mazowieckiej 17 zamienią się w prawdziwe warsztaty samochodowe! Razem z Ulą Lucińską i Michałem Knychausem, czyli artystami z Poznania, przygotować będzie można autorskie nadwozia – zaczynając od szkiców, poprzez doklejanie, rysowanie i malowanie elementów, aż po jazdy próbne powstałych modeli! Każdy z przygotowanych w samochodzików otrzyma ponadto swoją unikatową kartę pojazdu.

Na uczestników czekało będzie 8 karoserii oraz całe mnóstwo narzędzi i akcesoriów do wykorzystania. Warto też zabrać ze sobą wszelkie przedmioty, które pomogą jeszcze bardziej spersonalizować pojazdy (stare zabawki, figurki, ozdoby, naklejki itp.). Dla posiadaczy własnych modeli dostępne będzie także osobne stanowisko, na którym będzie można tchnąć nowe życie w swoje zdalnie sterowane auto. Finałem „Szybkich i zdalnych” będzie Grand Prix Trójkąta – organizowane 1 września Grand Prix sąsiedzkie wyścigi zdalnie sterowanych samochodów.

Więcej niż auta
Tego dnia odbędzie się również sąsiedzki piknik z przekąskami, strefą relaksu i wieloma innymi atrakcjami dla małych i dużych! Podrasować będzie można także ubrania, torby i plecaki: na podwórku dostępne będzie seria naprasowanek w tematyce samochodowych zawodów.

Zajęcia odbędą się na podwórku Impartu – wejście możliwe jest przez tunel od strony ul. Mazowieckiej. Warsztaty otwarte są dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy zdolności motoryzacyjne! Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Inside Job Przedmieściu Oławskim
Ula Lucińska i Michał Knychaus to Inside Job, czyli artystyczny duet z Poznania, który przyjął zaproszenie Strefy Kultury Wrocław do projektu „Sąsiadujemy z artystami”. Ich uwagę zwrócił obecny na Przedmieściu Oławskim wątek motoryzacyjny. Znajdujący przy ul. Tadeusza Kościuszki budynek Franpolu to jeden z najstarszych w Polsce warsztatów motoryzacyjnych, a samo podwórze jest związane z samochodami już od ponad stu lat. Ze wsparciem znajdujących się we tam warsztatów i miłośników zdalnie sterowanych modeli z profesjonalnego toru wrocławskiej Driftowni, Ula i Michał przygotowali program wyjątkowych warsztatów i wyścigów.

Sąsiadujemy z artystami
W tym roku w ramach projektu „Sąsiadujemy z artystami” na podwórkach działać będą też artystki i artyści spoza Wrocławia, dla których osiedlowe tematy nie są czymś obcym. Do udziału, obok wyżej wymienionego duetu, zaproszona została znana już mieszkańcom Ołbina Cecylia Malik, (jedna z autorek podwórkowego Domku na jesionie), Magdalena Fabiańczyk – tworząca na całym świecie artystka i edukatorka, która działać będzie na Brochowie oraz Jaśmina Wójcik – artystka pracująca ze społecznościami, pedagożka, autorka i reżyserka m.in. filmu „Symfonia fabryki Ursus”. Projekt Jaśminy zorganizowany zostanie w parku przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego (ul. Józefa Korzeniowskiego). Szczegóły działań pozostałej trójki artystek ogłoszone zostaną wkrótce.

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REKLAMA

To może Cię zainteresować