MADOA SPIRITUS MOVENS

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 02.08.2019, 17:37 | Zmodyfikowano: 02.08.2019, 17:37
A|A|A

Fot: mat. prasowe

MADOA wniosła już cenny pierwiastek twórczy, duchowy i humanistyczny w rozwój każdego z uczestników poprzedniej edycji. Projekt Anny Bieli wpisał się już na mapie kulturowej miasta Wrocław i stał się imprezą cykliczną, objętą patronatem lokalnych mediów. Punktem stycznym dla organizatorów i uczestników jest kultura, sztuka. MADOA stara się budować mosty nawet takie ukryte, niewidzialne „między-pomiędzy". MADOA kojarzy się uczestnikom z wolnością, wytrwałością, odwagą i niewyczerpaną wyobraźnią kuratorki. Projekt ten to także pasja, prospołeczny charakter i ten niewidzialny duch aktu artystycznego. Wszystko to sprawia, że artyści nie tylko są „z innymi" lecz także potrafią być „dla innych". Jak sama kiedyś powiedziała doktor Biela, „MADOA to perełka, którą szlifuje".

Autentyczność, zapał i energia, z jaką pomysłodawczyni imprezy „stworzyła" MADOA sprawia, że spotykamy się po raz ósmy, tym razem w ogrodzie Galerii WYKWIT. Artyści, uczestniczy czerpią twórczą energię przy tym „ognisku ciepła", które Pani Ania rozpaliła.

MADOA jest muralem jak błękit i chmury na niebie. Płynie spokojnie i się przemieszcza... trwa i żyje własnym życiem. MADOA jest „dialogiem" świata imaginacji, ducha i pasji tworzenia.

W obecnej edycji Kuratorka ponownie zachęca uczestników do podjęcia tematyki o duchowym charakterze. Tym razem Artystki zmierzą się z tematem Spiritus Movens!

SpIritus movens z łaciny: duch sprawczy; główny inspirator jakichś działań

Tematy: (2012)The Power of Dreams, (2013)Dream of Silesia, (2014)Whole in One, (2015)Unseen Portrait, (2016) Niebo, (2017) In Spirit, (2018) Spirit Time.

facebook.com/MADOA2016

instagram.com/MADOA2016

https://www.facebook.com/events/1617411351727108/

 FINISAŻ PROJEKTU MADOA SPIRITUS MOVENS 
10 sierpnia o godzinie 19:00 GALERIA WYKWIT

ALEJA JANA KOCHANOWSKIEGO 21

51-602 WROCŁAW

KURATORKA | DR ANNA BIELA

ARTYSTKI | ANNA BIELA / JOANNA BUBAK

ANNA BRUDZIŃSKA / KATARZYNA JULIA CUPIAŁ

AGATA GRZYCH / BIANCA PATRICIA ISENSEE

MAGDALENA MĄDRA / JAGNA NAWROCKA

EWA PAŃCZYK HAŁUBIEC / IWONA ROZBIEWSKA

REKLAMA

To może Cię zainteresować