Xawery Żuławski przed światową premierą „Mowy ptaków” [PODCAST]

Jan Pelczar | Utworzono: 01.08.2019, 18:28 | Zmodyfikowano: 01.08.2019, 18:32
A|A|A

zdj. Filip Basara

W „Strefie Kina Radia RAM” rozmawialiśmy z Xawerym Żuławskim o tym, jak wyjątkowy jest dla niego dzień premiery filmu i jak długa droga wiodła do zrealizowania „Mowy ptaków” w jej ostatecznym kształcie. Wygląda na to, że Andrzej Żuławski reżyserem był nie tylko na planie. 

Xawery Żuławski opowiedział też o wyborach obsadowych. Alter ego reżysera zagrał Sebastian Fabijański. Gustawem, czyli filmowym Andrzejem Żuławskim, jest Daniel Olbrychski

 

Rozmawialiśmy również, tuż przed wznowieniem „Magnolii” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, specjalnie dla festiwalowej publiczności, z dramaturżką Anką Herbut i aktorką Anną Kiecą. 

Pierwszym gościem Strefy Kina ze studia festiwalowego Nowych Horyzontów był Bartosz Grudziecki. Reżyser debiutujący filmem „Wycieczka” od piątego roku życia mieszka w Niemczech, ale urodził się we Wrocławiu. 

 

W „Wycieczce” główną rolę zagrała wrocławska aktorka Anna Ilczuk. Reżyser mówił, że po wspólnej pracy nad jednym z krótkich metraży nie wyobrażał sobie innego wyboru.

 

Małgorzata Sadowska z Nowych Horyzontów opowiedziała nam o odbiorze tegorocznej sekcji „Ciało, w którym żyję” i swojej miłości do „Tomasso”. 

Rozmawialiśmy również o gościach tegorocznego festiwalu.

Urszula Śniegowska zapraszała na jubileuszowy American Film Festival. Przed dziesiątą edycją widzowie wybrali kanon twórców amerykańskiego kina niezależnego z ostatniej dekady.

Ostatnim gościem festiwalowej Strefy Kina był Hlynur Palmasson, reżyser filmu „Biały, biały dzień”. Rozmowa z nim do posłuchania wkrótce na radioram.pl 

REKLAMA

To może Cię zainteresować