Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o pobicie Przemysława Witkowskiego

z informacji prasowych | Utworzono: 30.07.2019, 18:10 | Zmodyfikowano: 30.07.2019, 18:39
A|A|A

 28-latek, zatrzymany wczoraj przez policjantów pionu kryminalnego z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, usłyszał dziś zarzuty prokuratorskie m.in. za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz groźby pozbawienia życia z powodu przynależności politycznej.
Mężczyzna podejrzany jest o atak na 37-latka, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie mostu Trzebnickiego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Z ustaleń wynikało, że sprawca wielokrotnie uderzał pokrzywdzonego, czym doprowadził do obrażeń jego twarzy. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, a policjanci przyjęli od niego zawiadomienie o zdarzeniu.

Prowadzone działania zakończyły się zatrzymaniem wczoraj w godzinach popołudniowych, mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Jest nim 28-letni mieszkaniec Wrocławia. W wyniku późniejszych czynności procesowych został on rozpoznany przez pokrzywdzonego i dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Wrocław Psie Pole.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, a także gróźb pozbawienia życia z powodu przynależności politycznej. Za popełnione przestępstwa będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem, grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować